Części do Heinkel

Najpopularniejsze modele

motocykle Heinkel - logo

Charakterystyka marki

Niemiecka firma Heinkel pierwsze skutery wyprodukowała w 1953 roku i od razu stały się sukcesem na całym europejskim rynku.  Firma powstała w niemieckim mieście Karlsruhe, założona przez Ernsta Heinkel, który zasłynął przede wszystkim jako konstruktor lotniczy. Fakt, że zabroniono mu po wojnie konstrukcji samolotów zaowocowało tym, że szukając niszy na rynku zdecydował się na produkcję pojazdów jednośladowych.

 Zastosowane w skuterach tej marki technologie lotnicze miały sprawić, że skuter miał być lekki, a jednocześnie szybki.  Silniki jak i cały skuter wzorowany był na tym co oferowała marka BMW, a dostarczane, przez dobrze znaną na ówczesnym rynku firmę Speyer Heinke.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne i komfort użytkowania

Pojazdy  produkowane przez firmę Heinkel powstały jako skutery turystyczne jednak produkowane z myślą o bardziej zamożnych klientach. Nie było celem właściciele formy stworzenia taniego środka transportu, którym można dojechać do  pracy, ale prawdziwego „Rolls Royce” wśród skuterów. Podstawowe założenia jakie przyjął Heinkel przy produkcji skuterów były następujące:

  • Czterosuwowy silnik z napędem elektrycznym
  • Dość dobra ładowność
  • Niezawodność
  • Ciekawy wygląd

I wydaje się, że firma osiągnęła swój cel. Do 1965 roku firma wyprodukowała 160 000 skuterów. Jako ciekawostkę można podać, że około 100 sztuk kupiła niemiecka poczta, aby rozwozić nimi telegramy.

Niezawodność i wszechstronność

Skuter Heinkel, zgodnie z tym co założył producent był szybki, niezawodny i zapewniał komfort jazdy nawet dwóch osób. Okazał się częstym środkiem lokomocji niemieckich par, które wybierały się do sąsiednich Włoch na wczasy.

I choć od momentu gdy ostatni skuter tego typu zjechał z taśmy produkcyjnej upłynęło już sporo czasu, to  nadal jest to często spotykany pojazd na niemieckich drogach.

Wszystkie modele Heinkel

Poniżej znajduje się lista modeli Heinkel do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

Tourist

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe