Motocykle Hercules

Najpopularniejsze modele Hercules

Charakterystyka marki

Niemiecka marka motocykli Herkules była produkowana nieprzerwanie od 1904 do 2004 roku. Ta niemiecka firma została założona pod koniec XIX wieku jako firma produkująca samochody i w 1963 roku została wykupiona przez inną niemiecką firmę- ZF Sachs. Firma Sachs założona w 1895 roku przez Ernesta Sachsa do tej pory jest jednym z najbardziej znanych na europejskim rynku producentów motocykli, motorowerów  oraz rowerów.

 

 

 

Tak to się zaczęło

W połowie XX wieku firma Sachs była największym w Europie producentów silników do motocykli dwusuwowych. I one to były wykorzystywane w modelach Herkulesa przez długi okres  jego produkcji. Pomimo trudnego często biegu historii firmie udało się zachować na rynku.

W 1974 roku po raz pierwszy wypuszczona na rynek pojazd, gdzie wykorzystano silnik Wankla. Był to oczywiście Herkules. Jego prototyp został pokazany w 1970 roku na targach motocyklowych w Kolonii. Model W-2000 był chłodzony silnikiem jednoporowym,  ochładzany przed dużych rozmiarów wentylator umieszony pod silnikiem, których chłodził silnik podczas jazdy. Silnik był smarowany przez ręczne dodawanie oleju do paliwa.

Herkules- niemiecka gwarancja jakości

Jednoślady Herkules wyróżniają się ciekawą stylistyką jak również stosunkowo nowoczesnymi, biorąc pod uwagę lata ich produkcji rozwiązaniami technologicznymi. Motocykle te cieszyły się tak dużym uznaniem na niemieckim rynku, że w 1970 roku jeden z modeli  Model K 125 Bw Wojskowy  z 125 cm 3 –silnikiem został  zakupiony przez niemiecką armię jako pojazd wywiadowczy. Jego użytkownicy podkreślają komfort jazdy jak również niezawodność pojazdów marki Herkules.

Pozostałe modele Hercules

Poniżej znajduje się lista modeli Hercules do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

C
F
G
H
J
K
L
M
O
P
R
S
U
W
X
Z
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe