Honda MBX

Zdjęcie Honda motorcyclespecs.co.za

Seria MBX to seria lekkich motocykli szosowych produkowanych przez japoński koncern Honda w latach 1982-1990. Konstruktorzy dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć małolitrażowy jednoślad ze sportowym zacięciem, który spełni zachcianki nawet najbardziej wymagających nastolatków. Opierając się na bliźniaczym modelu terenowym MTX wykreowali niezwykle zwrotny i żwawy pojazd, odznaczający się oryginalną stylistyką i mocnym piecem.

Przez 8 lat sprzedaży na rynek wyszło wiele wersji, różniących się nadwoziem i jednostkami napędowymi. Potencjalni nabywcy mogli wybrać chłodzenie cieczą lub powietrzem, rodzaj układu hamulcowego oraz poziom rozbudowania owiewki. Podstawowa wersja posiadała jedynie osłonę zegarów, inne częściową lub całkowitą owiewkę jednostki napędowej. Na największą uwagę zasługuje jednak najdroższy model z silnikiem o pojemności 80 cm ³. Honda wyposażona w pełną osłonę, nawiązującą wyglądem do większego brata CBX 550 F2, tarczowy układ hamulcowy oraz sześciobiegową skrzynię była niezwykle atrakcyjną propozycją dla najmłodszego pokolenia motocyklistów. Tak jak inne MBX-y posiadała nowoczesny osprzęt. Instalacja elektryczna 12V, ażurowe felgi wykonane z aluminium, wskaźnik temperatury silnika oraz tylne zawieszenie z systemem ProLink to tylko ułamek długiej listy innowacyjnego wyposażenia.

MBX to także wysokie osiągi. Najmocniejsza wersja z jednostką napędową o pojemności 80 cm ³ generowała prawie 10 KM mocy, co przy wadze niecałych 90 kilogramów gwarantowało ponadprzeciętną dynamikę jazdy. Niestety prędkość maksymalna została stłumiona do ustawowych 90 km/h, jednakże przyspieszenia Japończyka potrafiły zawstydzić niejedną maszynę klasy 125. Decyzja o zakończeniu sprzedaży w 1990 roku początkowo spotkało się z dużą dezaprobatą, mimo to Honda nie musiała się bać o pogorszenie wizerunku firmy. Na zastępstwo gamy MBX wprowadzono bowiem serię NSR, która zrobiła na najmłodszych jeszcze większe wrażenie. Początkowe modele bazowały na sprawdzonej konstrukcji MBX, jednak oferowały o wiele atrakcyjniejszą stylistykę.

MBX 50


MBX 80


Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe