KTM Adventure

Zdjęcie KTM KTM Adventure / Źródło: KTM

KTM Adventure to, jak sama nazwa wskazuje, maszyna stworzona do przeżywania wszelkiej maści przygód. Motocykl klasy dual-sport sprawdzi się zarówno jako kompan morderczych wypraw na krańce świata, w miejscach gdzie utwardzona droga to jedynie senne marzenie lokalnych mieszkańców, jak i podczas wypadów w ciężki teren, gdy o jakiejkolwiek ścieżce nie ma mowy.

W konstrukcjach pojazdów tego segmentu producenci zawsze używali części najwyższej klasy. Zbiorniki paliwa pochodziły z włoskiej fabryki Acerbis, układy hamulcowe z Brembo, a zawieszenia z topowej marki WP, której podzespoły testowane są podczas najcięższych rajdów długodystansowych. Poza tym w KTM-ach znajdziemy najwyższej jakości felgi z japońskiej firmy Excel oraz wiele komponentów Magury, takich jak pompy sprzęgła oraz dźwignie hamulcowe oraz kierownice z lekkich stopów aluminium.

Użyte podzespoły, perfekcyjne wykonanie oraz konstrukcja stworzona do ciężkiej jazdy zaowocowała licznymi sukcesami w rajdach długodystansowych. Kierowcy na doskonale przygotowanym modelu 660 Rally przez wiele lat zajmowali wysokie pozycje w rajdzie Dakar, niejednokrotnie stając na najwyższym podium. Pojazd zdobył uznanie wielu sportowców, nawet seryjne wersje Adventure 640 pokonywały rajd bez większych problemów, jednakże, co najważniejsze, przygodowych KTM-ów dosiadali najbardziej liczący się zawodnicy w świecie sportu motorowego. Do grona można zaliczyć Cyryla Despresa, Naniego Rome czy Marca Come, którzy na modelach 660 R kilkakrotnie wygrali najcięższy rajd na świecie.

Zresztą do wytrzymałości KTM-ów nie trzeba nikogo przekonywać. Od 2001 do dziś jako pierwsi przez metę Dakaru przejeżdżali zawodnicy na austriackich maszynach, deklasując rywali na motocyklach ze stajni Yamahy, BMW czy Hondy.

Dzięki wielu testom na drogach i bezdrożach całego świata KTM stał się liderem wśród maszyn wyprawowych. Przez wiele lat powstała szeroka gama motocykli wręcz niezniszczalnych, dając możliwość doboru odpowiedniego modelu do potrzeb każdego motocyklisty. Wersja LC4 sprosta ciężkim warunkom terenowym, zapewniając przy tym najniższy poziom komfortu, będzie dobrym wyborem dla kierowców godzących się na surowość maszyny. Ci nastawiający się na bardziej asfaltową jazdę docenią wygodniejszy model 1190 Adventure. Natomiast idealnym kompromisem pomiędzy komfortem a zdolnościami terenowymi będą modele 950 i 990. Niezależnie od modelu, roku produkcji czy klasy pojemnościowej motocykle z gamy Adventure sprostają każdemu wyzwaniu.

Wybierz pojemność Adventure

Poniżej znajduje się lista pojemności KTM Adventure do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe