KTM Supermoto

Zdjęcie KTM KTM Supermoto / Źródło: KTM

W świecie supermoto Austriacy zaczęli wieść prym już na początku lat 90'. Obok Husqvarny i Husaberga oferowali najlepsze motocykle do szaleńczej jazdy po asfaltowych winklach, pokonywanych pod dużym kątem z klasycznym "powerslidem". Maszyny z tego segmentu budowali na przerobionych konstrukcjach jednośladów terenowych, dokładając 17 calowe koła z szerokimi oponami typu slick, układy hamulcowe ze zwiększonymi średnicami tarcz oraz zmieniając przełożenia skrzyni biegów, tak aby maszyna w jak najszybszym tempie mogła pokonać każdy zakręt.

Supermoto od KTM-a zawsze odznaczało się ponadprzeciętną stylistyką. Drapieżnie zaostrzone kształty nadwozia, wysoko umieszczone tłumiki oraz dynamiczna kolorystyka wyzywała do wyścigu.

W kolejnych latach KTM nieco zmienił charakterystykę swoich maszyn. W dzisiejszych czasach są one bardziej komfortowe, a flagowe modele 950 i 990 nadają się także do codziennej jazdy. Dzięki swojej uniwersalności nadają się także do dalszych podróży, nawet we dwie osoby. Nie oznacza to jednak że straciły na swoich torowych możliwościach. Jednostki napędowe generujące moc w okolicach 100 KM dają nieziemską ilość wrażeń, a idealny rozkład mas czynią je niezwykle stabilnymi podczas szybkich zakrętów. Gdyby jeszcze producenci pokusili się o wprowadzenie sprzęgła antyhoppingowego i nieco zredukowali masę, motocykliści otrzymaliby model niemalże idealny. Jednakże w jednośladach z gamy Supermoto znajdziemy więcej zalet niż wad. Najlepsze zawieszenia White Power, układy hamulcowe marki Brembo oraz nowoczesne ramy kratownicowe z domieszką molibdenu i chromu czynią z nich bardzo niezawodne maszyny. Zresztą o dopracowaniu austriackich motocykli najlepiej mówi pozycja w świecie sportu motorowego. Liczne wygrane w Supermoto European Chempionship oraz wysokie pozycje w rodzimych Mistrzostwach Polski mówią same za siebie. Warto także nadmienić że KTM zdobył trzy lata pod rząd tytuł najlepszego motocykla klasy supermoto w zestawieniu prestiżowego czasopisma Cycle World.

Więc jeśli na asfalcie chcesz poczuć równie nieziemskie przeżycia jak podczas motocrossowej jazdy, KTM będzie bezbłędnym wyborem.

Wybierz pojemność Supermoto

Poniżej znajduje się lista pojemności KTM Supermoto do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe