Części do Laverda

Najpopularniejsze modele

motocykle Laverda - logo

Charakterystyka marki

Laverda to włoska firma, założona w 1873 roku przez włoskiego przedsiębiorcę Pietro Laverda jako przedsiębiorstwo produkujące maszyny rolnicze. I co ciekawe ten profil jej działalności trwa do dzisiaj. Natomiast w 1948 roku, czyli po zakończeniu II wojny światowej wnuk założyciela firmy - Francesco Laverda  chcąc odnowić zaniedbany i zniszczony przez wojnę Regin Włoch otworzył przedstawicielstwo firmy, które zajmowało się produkcją motocykli. Oficjalna nazwa brzmiała Moto Laverda S.A.S- Dottore Francesci Laverda e fratelli.

Kultowym motocyklem tej firmy była Laverda 750 SF, która przechodząc wiele różnego rodzaju ewolucji była produkowana nieprzerwanie do 1976 roku.  W tym roku to z fabryki wyjechał ostatni model tej serii, który był bardzo zawansowany technologicznie, biorąc pod uwagę możliwości ówczesnego rynku motoryzacyjnego. Zwracano uwagę na jej niezawodność i dbałość o każdy szczegół wykonania. Choć nie była wolna od wad była marzeniem wielu fanów motocykli, a dzisiaj jest obiektem westchnień kolekcjonerów.

Przedsiębiorstwo pod nazwą Laverda produkowało motocykle do 2000 roku. Wtedy to wraz z konkurencyjną firmą zostało przejęte przez Piaggo i stała się jego integralną częścią.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe