Motocykle Laverda

Charakterystyka marki

Laverda to włoska firma, założona w 1873 roku przez włoskiego przedsiębiorcę Pietro Laverda jako przedsiębiorstwo produkujące maszyny rolnicze. I co ciekawe ten profil jej działalności trwa do dzisiaj. Natomiast w 1948 roku, czyli po zakończeniu II wojny światowej wnuk założyciela firmy - Francesco Laverda  chcąc odnowić zaniedbany i zniszczony przez wojnę Regin Włoch otworzył przedstawicielstwo firmy, które zajmowało się produkcją motocykli. Oficjalna nazwa brzmiała Moto Laverda S.A.S- Dottore Francesci Laverda e fratelli.

Kultowym motocyklem tej firmy była Laverda 750 SF, która przechodząc wiele różnego rodzaju ewolucji była produkowana nieprzerwanie do 1976 roku.  W tym roku to z fabryki wyjechał ostatni model tej serii, który był bardzo zawansowany technologicznie, biorąc pod uwagę możliwości ówczesnego rynku motoryzacyjnego. Zwracano uwagę na jej niezawodność i dbałość o każdy szczegół wykonania. Choć nie była wolna od wad była marzeniem wielu fanów motocykli, a dzisiaj jest obiektem westchnień kolekcjonerów.

Przedsiębiorstwo pod nazwą Laverda produkowało motocykle do 2000 roku. Wtedy to wraz z konkurencyjną firmą zostało przejęte przez Piaggo i stała się jego integralną częścią.

Pozostałe modele Laverda

Poniżej znajduje się lista modeli Laverda do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

6
A
B
D
F
G
J
L
O
R
S
T
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe