Motocykle Puch

Charakterystyka marki

Firma Puch to korporacja, która z branżą motoryzacyjną związana jest od końca XIX wieku. Swój pierwszy rower wyprodukowała w 1903 roku i od razu cieszył się dużym zainteresowaniem odbiorców na austriackim rynku.  Założyciel firmy Johann Puch oficjalnie zrezygnował z prezesowania w firmie już w 1912 roku, lecz pomimo emerytury był jej honorowym prezesem i miał wpływ na podejmowane decyzje.

Firma rozwijała się prężnie. W 1912 roku zatrudniała już około 1000 osób i do tego czasu produkowano w niej prawie 16.000 rowerów oraz około 300 samochodów i motocykli rocznie. Co na tamte warunki było naprawdę dużym osiągnięciem.

Gdy rozpoczęła się I wojna światowa fabryka Puch stała się czołowym dostarczycielem pojazdów do armii. Klęska poniesiona w czasie wojny bardzo obniżyła rozwój gospodarczy i firma upadła. Jednak nie na długo. Już w 1934 roku firma połączyła się z firmą Austro- Daimer i z nią rozpoczęła ponowne zdobywanie motoryzacyjnego rynku.

Pierwszy skuter firma wyprodukowała w 1952 roku, był to legendarny Puch 500, który zdobył uznanie na rynku i przeznaczono go do masowej produkcji. Ponieważ miał on bardzo słaby silnik trwały dyskusje, czy model ten może rzeczywiście zaliczać się do grupy skuterów czy jest motorowerem. Od 1957 roku było on eksportowany do USA i tam sprzedawany pod ich własnymi nazwami. 1987 roku spółka została kupiona przez Piagio. Motocykle Puch miały i mają wielu fanów oraz  zwolenników na całym świecie.

Pozostałe modele Puch

Poniżej znajduje się lista modeli Puch do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

C
G
I
L
M
P
R
T
X
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe