Motocykle Royal Enfield

Charakterystyka marki

Royal Enfield to brytyjska firma z tradycjami, która jest jedną z najstarszych firm na rynku produkujących motocykle. Początki firmy sięgają 1893 roku, gdy to powstała firma mająca na celu produkcję rowerów, kosiarek czy maszyn oraz silników do rolnictwa.

Pierwszy motocykl wyjechał z fabryki w 1902 i do razu było wiadomo, że jest to motocykl dla prawdziwych mężczyzn z klasą. Prawdziwy rozkwit formy nastąpił w czasie I wojny światowej.  Wtedy to motocykle były produkowane na potrzeby armii brytyjskiej i rosyjskiej.

Czas II wojny światowej to okres gdy z fabryki wyjechał model motocykla przeznaczony dla spadochroniarzy, który nazwano Flying Flea, co można przetłumaczyć jako „Latającą pchłę”. Co ciekawe motocykl ten by zrzucany razem ze spadochroniarzami w obudowie, która chroniła  przed uszkodzeniem.

Przedsiębiorstwo zostało  zamknięte w 1971, trzy lata potniej po przejęciu go przez kompanię Norton Villiers Triumph. Jednak firma podniosła się z upadku i wznowiło składanie motocykli, które były wprawdzie z komponentów brytyjskich, ale były składane w Indiach. Indyjska firma Enfield oficjalnie kupiła prawo do marki Royal Enfield. Flagowym produktem firmy jest model Bullet- motocykl, który jest produkowany praktycznie od początku istnienia firmy.

Pozostałe modele Royal Enfield

Poniżej znajduje się lista modeli Royal Enfield do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

B
C
H
T
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe