Części do Royal Enfield

Najpopularniejsze modele

motocykle Royal Enfield - logo

Charakterystyka marki

Royal Enfield to brytyjska firma z tradycjami, która jest jedną z najstarszych firm na rynku produkujących motocykle. Początki firmy sięgają 1893 roku, gdy to powstała firma mająca na celu produkcję rowerów, kosiarek czy maszyn oraz silników do rolnictwa.

Pierwszy motocykl wyjechał z fabryki w 1902 i do razu było wiadomo, że jest to motocykl dla prawdziwych mężczyzn z klasą. Prawdziwy rozkwit formy nastąpił w czasie I wojny światowej.  Wtedy to motocykle były produkowane na potrzeby armii brytyjskiej i rosyjskiej.

Czas II wojny światowej to okres gdy z fabryki wyjechał model motocykla przeznaczony dla spadochroniarzy, który nazwano Flying Flea, co można przetłumaczyć jako „Latającą pchłę”. Co ciekawe motocykl ten by zrzucany razem ze spadochroniarzami w obudowie, która chroniła  przed uszkodzeniem.

Przedsiębiorstwo zostało  zamknięte w 1971, trzy lata potniej po przejęciu go przez kompanię Norton Villiers Triumph. Jednak firma podniosła się z upadku i wznowiło składanie motocykli, które były wprawdzie z komponentów brytyjskich, ale były składane w Indiach. Indyjska firma Enfield oficjalnie kupiła prawo do marki Royal Enfield. Flagowym produktem firmy jest model Bullet- motocykl, który jest produkowany praktycznie od początku istnienia firmy.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe