Suzuki GSX

Zdjęcie Suzuki Suzuki GSX / Źródło: Suzuki

Motocykle Suzuki z gamy GSX to szosowe maszyny o sportowej charakterystyce stworzone z myślą o wysokich osiągach. Pierwsze modele zostały wprowadzone do sprzedaży na początku lat 80 jako rozwinięcie serii GS. W głowicach zmodernizowanych jednostek czterosuwowych pojawiły się cztery zawory, co znacząco poprawiło wydajność oraz parametry w stosunku do silników dwuzaworowych. Nowe piece odznaczały się zwiększoną prędkością spalania paliwa przy jednoczesnym obniżeniu straty ciepła w komorze spalania, głównie za sprawą tłoków o płaskich denkach oraz zmniejszonych kątach otwarcia i zamknięcia zaworów.

Pierwszymi modelami z serii były dwucylindrowe GXS250 i GSX400. Zostały one zbudowane na bliźniaczych wersjach z serii GS, różniły się jedynie nowymi czterozaworowymi głowicami. Dopiero w 1983 roku wypuszczono na rynek model GSX 750, pierwszy stworzony całkowicie od podstaw. Mimo że był to dopracowany jednoślad, który dzięki wyśrubowanej kampanii reklamowej wzbudził spore poruszenie w motocyklowym światku, jego premiera nie odniosła sukcesu. Stało się tak za sprawą jednocześnie zaprezentowanego modelu Hondy VF750 o wdzięcznej nazwie "Interceptor". Jednoślad Suzuki oferował regulowane zawieszenia, tarczowy układ hamulcowy oraz rozbudowany cyfrowy wyświetlacz, Honda zaś posiadała to samo, dodatkowo zachęcając nowoczesną, czterocylindrową jednostką w układzie V. Niepowodzenie Japończyków z Hamamatsu poskutkowało zakończeniem produkcji podstawowego modelu GSX 750 już rok po premierze.

Początki serii GSX to ciągła walka z konkurencją, nie raz kończąca się lądowaniem na deskach. Najskuteczniej bronił się sportowy model GSX 1100, który dzięki mocnemu silnikowi o mocy 124 KM oraz sprzyjającym warunkom eksportu do Stanów Zjednoczonych zyskał największą popularność i uznanie.

Najnowsze produkty z gamy GSX to już zupełnie inna bajka. Dzięki niezawodnym jednostkom z wczesnych modeli GSX-R, sprawdzonemu chłodzeniu olejowo-powietrznemu oraz nienagannym walorom użytkowym, Suzuki stworzyła sobie ugruntowaną pozycję w segmencie motocykli szosowo-turystycznych.

Wybierz pojemność GSX

Poniżej znajduje się lista pojemności Suzuki GSX do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe