Suzuki LS 650

Dane techniczne i historia


Zobacz części
do Suzuki LS 650 Savage Flachlenker
Zdjęcie Suzuki Suzuki LS 650 / Źródło: Suzuki

LS to oryginalny motocykl typu cruiser produkowany na wyspach Pacyfiku przez koncern Suzuki. Nie próbował naśladować amerykańskiego Harleya, jest autorską wizją projektantów z Hamamatsu, a Ci jak mało kto znają się na ponadczasowej stylistyce. Zaprezentowany w 1986 roku szybko znalazł grono wielbicieli w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Nowej Zelandii oraz Australii, gdzie jego kult pod koniec XX wieku urósł do zaskakujących rozmiarów.

Produkowany jest do dziś w niezmiennej formie, jedynie na początku lat 90' doczekał się modernizacji skrzyni biegów zyskując piąte przełożenie. W latach swojej świetności na rynku japońskim miał wielu konkurentów. Kawasaki Vulcan 500, Yamaha Virago 535 oraz Honda Shadow VLX nie pozwalały marketingowcom spać spokojnie, mimo to Suzuki wyszło ze starcia obronną ręką. Także dziś LS stanowi dobrą alternatywę dla pozostałych japońskich gigantów motoryzacyjnych. Dzięki nisko osadzonej kanapie oraz niewysokiej kierownicy idealnie sprawdzi się w rękach niższych jeźdźców oraz kobiet.

Motocykl został wyposażony w jednocylindrowy silnik chłodzony powietrzem o pojemności 652 cm ³. Zasilany gaźnikiem Mikuni generuje 31 KM i zaskakujący moment obrotowy 50 Nm, moc na tylne koło przenoszona jest za pośrednictwem bezobsługowego paska zębatego. Niewysilona jednostka pozwala na spokojną jazdę. Przy prędkości 100 km/h z wydechu wydobywa się relaksujący bulgot, ponieważ elastyczny piec przy tym tempie nie przekracza 4000 obr./min. Od 2016 roku Suzuki LS posiada singla o największej pojemności wśród seryjnie produkowanych motocykli.

Savage odznacza się nieśmiertelną stylistyką. Wysunięty do przodu widelec, chromowana kierownica, zbiornik paliwa w kształcie łzy oraz duże szprychowe koła z mięsistą oponą na tylnej osi. Gdy wszystkie galwanizowane elementy nadwozia połączymy z czarnym lakierem otrzymamy niemal dzieło sztuki. Całość dopełnia jednostka napędowa z ogromnym cylindrem i krótki wydech o kojącym dźwięku.

Seria LS to sprawdzona konstrukcja godna polecenia wszystkim, którzy zapragnęli dalekich podróży w cruiserowym stylu. Przez 32 lata produkcji wyeliminowano wszystkie bolączki konstrukcji, dlatego zarówno nowe, jak i wcześniejsze modele są warte uwagi.

Warianty modelowe

Wybierz wariant LS 650 który posiadasz, aby obejrzeć dostępne części:

Występujące roczniki

Poniżej znajduje się lista motocykli marki Suzuki modelu LS o pojemności 650 do których posiadamy części w swojej ofercie. Aby obejrzeć listę dostępnych częsci dla konkretnego motocykla kliknij na jego nazwę.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe