Motocykle WFM

Charakterystyka marki

WFM to polski motocykl, który był produkowany w latach 1954-1966 przez Warszawską Fabrykę Motocykli. Tym co wyróżniało ten model to bardzo prosta i tania konstrukcja i to sprawiło, że zdobył on przychylność miłośników motocykli. Tym bardziej, że był on niezwykle praktyczny i funkcjonalny. Rewelacyjnie sprawdzał się w warunkach wiejskich, gdzie przemierzał polne drogi i często był przeciążany. Ponieważ nie miał zbyt dużego silnika nie sprawdzał się w czasie dalekich wyjazdów turystycznych.

Model ten oznaczono jako M06 i stał się bezpośrednim następca produkowanego wcześniej SHL M04 oraz M05.

Pierwotna konstrukcja motocykla była złożona z pojedynczej ramy oraz zamontowano w nim nowy silnik SO2. Silnik ten charakteryzował się nowoczesną technologią, która wykorzystywała amortyzatory z  tłumieniem olejowym oraz sprężynami progresywnymi.
Szczególną popularnością cieszyła się kolejna wersja była to M04, która była ta, która sprawiał,  że motocykle te, z co raz większą siłą zdobywały rynek.

Jego następcami były M05 iM06, ale prawdziwą rewolucją na rynku motoryzacyjnym była modernizacja przeprowadzona w 1957 roku. W motocyklu zamontowano  instalację elektryczną z akumulatorem, wyposażono go w sygnał elektromagnetyczny oraz w prędkościomierz, który jednocześnie liczył przejechane kilometry.

Pozostałe modele WFM

Poniżej znajduje się lista modeli WFM do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

M
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe