Yamaha MT-03

Zdjęcie Yamaha Yamaha MT-03 660 / Źródło: Yamaha

MT-03 to lekki szosowy motocykl produkowany przez japoński koncern z Hamamatsu od 2006 roku. Projektanci z Yamahy najwyraźniej byli bardzo dumni ze swojego nowego nakeda, ponieważ już 3 lata przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży pochwalili się koncepcyjną wersją na targach EICMA w Mediolanie.

Nie bez powodu. Nowa pozycja w segmencie MT to powiew świeżości w ofercie Yamahy, bowiem (mimo przynależności do tej samej serii co model "01") jest to motocykl o całkowicie innej charakterystyce, który ciężko sklasyfikować. Nie pręży muskularnych kształtów, tak jak nie powala mocą silnika czy prędkością maksymalną. Gwarantuje za to niezwykle kompaktową konstrukcję o niskiej masie oraz bajeczne prowadzenie, a to wszystko przy zadziornej stylistyce z dwoma masywnymi wydechami kierującymi się ku niebu.

MT-03 zostało wyposażone w dynamiczny jednocylindrowy silnik o pojemności 660 cm ³, przeszczepiony z turystycznego enduro XT660Z Tenere. Jednostkę przystosowano do bardziej dynamicznej jazdy po asfaltowych szlakach. Zmodyfikowano układ dolotowy oraz zmieniono charakterystykę zapłonu dostosowując ją do nowego elektronicznego systemu wtrysku paliwa, dzięki czemu poprawiło się oddawanie mocy w niskim i średnim zakresie obrotów.

Warto również zwrócić uwagę na innowacyjny system tylnego zawieszenia. Aluminiowy wahacz maksymalnie wyeksponowano, a amortyzator marki Sachs został umieszczony z boku pojazdu na poziomie silnika. Te nietypowe rozwiązanie podkreślono jeszcze bardziej lakierując sprężynę na jaskrawy kolor, dopasowany do jednej z trzech wersji kolorystycznych nadwozia.

Z niewielkimi zmianami pierwsza generacja modelu "03" była produkowana do 2014 roku. Po dwóch latach przerwy w sprzedaży, druga generacja MT-03 powróciła pod całkowicie inną postacią. Motocykl otrzymał nowoczesny dizajn oraz dwucylindrowy silnik o pojemności 321 cm ³ generujący moc 41 KM. Całość konstrukcji (w tym także jednostka napędowa) została zapożyczona od bliźniaczego modelu YZF-R3. Ażurowe felgi z lekkich stopów, dynamiczne malowanie oraz muskularne kształty nadwozia czyniły nową MT atrakcyjniejszą, jednak straciła ona zadziorny charakter funbike'a, za który tak ceniono pierwszą generację.

Wybierz pojemność MT-03

Poniżej znajduje się lista pojemności Yamaha MT-03 do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe