Yamaha TT

Zdjęcie Yamaha

Historia serii TT zrodziła się w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 70' ubiegłego wieku. Japońscy konstruktorzy z Yamahy specjalnie na rynek amerykański stworzyli terenowe maszyny łączące tradycyjną konstrukcję z ówcześnie najnowszymi rozwiązaniami ze świata wyścigów off-road'owych. Lekka konstrukcja stroniąca od zbędnego wyposażenia, jednoosobowa kanapa, mocne jednostki napędowe ujarzmiane bębnowym układem hamulcowym oraz solidne zawieszenia o dużym skoku, a także prosta i wytrzymała budowa to znaki rozpoznawcze pierwszych motocykli serii TT.


Już pierwszy jednoślad z gamy (czyli TT 500) okazał się strzałem w dziesiątkę i całkowicie spełnił wymagania amatorów jazdy w terenie zza oceanu. Jednakże przez kolejne lata obraz TT ciągle ewoluował, wprowadzano wiele modyfikacji mających na celu zbliżenie serii do szerszego grona odbiorców. Lekka kawaleria w szeregach Yamahy (TT 125, TT 225, TT 350) z czasem otrzymała m.in. oświetlenie i rozbudowany układ elektryczny z rozrusznikiem, zaś cięższe modele jednoczące światy off-road'u i dalekiej turystyki przystosowano do co raz bardziej wygodnych użytkowników. Nie mniej jednak wszystkie motocykle z serii TT od zawsze były synonimem bezkompromisowych możliwości terenowych, a także wytrzymałości i bezawaryjności, bez zważania na ciężkie traktowanie i niesprzyjające warunki.


Mimo, że najciekawsze modele z serii zostały już dawno wyparte z produkcji przez restrykcyjne normy emisje spalin i zmieniające się trendy, to kilka wersji pojemnościowych nadal widnieje w katalogach Yamahy. Obecnie głównie najmłodsi motocykliści będą mieli szansę zapoznać się z ponad 35 letnią historią serii TT w namacalny sposób. Dostępne dziś warianty z jednostkami napędowymi o kubaturze 50, 110, 125 i 230 cm³ mimo że nie imponują osiągami i nie posiadają homologacji drogowej, to przez surowość formy godnie wspominają początki serii uwiecznionej na amerykańskich pustkowiach.


O modelach stanowiących esencję gamy TT, które dziś stanowią już klasykę gatunku i obiekt westchnień niejednego miłośnika tradycjonalistycznej jazdy w terenie, przeczytacie poniżej.

Wybierz pojemność TT

Poniżej znajduje się lista pojemności Yamaha TT do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe