Yamaha TT

Historia serii TT zrodziła się w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 70' ubiegłego wieku. Japońscy konstruktorzy z Yamahy specjalnie na rynek amerykański stworzyli terenowe maszyny łączące tradycyjną konstrukcję z ówcześnie najnowszymi rozwiązaniami ze świata wyścigów off-road'owych. Lekka konstrukcja stroniąca od zbędnego wyposażenia, jednoosobowa kanapa, mocne jednostki napędowe ujarzmiane bębnowym układem hamulcowym oraz solidne zawieszenia o dużym skoku, a także prosta i wytrzymała budowa to znaki rozpoznawcze pierwszych motocykli serii TT.

Już pierwszy jednoślad z gamy (czyli TT 500) okazał się strzałem w dziesiątkę i całkowicie spełnił wymagania amatorów jazdy w terenie zza oceanu. Jednakże przez kolejne lata obraz TT ciągle ewoluował, wprowadzano wiele modyfikacji mających na celu zbliżenie serii do szerszego grona odbiorców. Lekka kawaleria w szeregach Yamahy (TT 125, TT 225, TT 350) z czasem otrzymała m.in. oświetlenie i rozbudowany układ elektryczny z rozrusznikiem, zaś cięższe modele jednoczące światy off-road'u i dalekiej turystyki przystosowano do co raz bardziej wygodnych użytkowników. Nie mniej jednak wszystkie motocykle z serii TT od zawsze były synonimem bezkompromisowych możliwości terenowych, a także wytrzymałości i bezawaryjności, bez zważania na ciężkie traktowanie i niesprzyjające warunki.

Mimo, że najciekawsze modele z serii zostały już dawno wyparte z produkcji przez restrykcyjne normy emisje spalin i zmieniające się trendy, to kilka wersji pojemnościowych nadal widnieje w katalogach Yamahy. Obecnie głównie najmłodsi motocykliści będą mieli szansę zapoznać się z ponad 35 letnią historią serii TT w namacalny sposób. Dostępne dziś warianty z jednostkami napędowymi o kubaturze 50, 110, 125 i 230 cm³ mimo że nie imponują osiągami i nie posiadają homologacji drogowej, to przez surowość formy godnie wspominają początki serii uwiecznionej na amerykańskich pustkowiach.

O modelach stanowiących esencję gamy TT, które dziś stanowią już klasykę gatunku i obiekt westchnień niejednego miłośnika tradycjonalistycznej jazdy w terenie, przeczytacie poniżej.

Wybierz pojemność TT

Poniżej znajduje się lista pojemności Yamaha TT do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe