Menu

Mufki motocyklowe - osłony rąk

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 28

Artykuły z bloga

Mufki motocyklowe dla zachowania optymalnej temperatury dłoni kierowcy

Osłony rąk mufki na kierownicę to specjalne, materiałowe osłony, które chronią dłonie kierowcy przed czynnikami zewnętrznymi. Osłony rąk mufki nie dopuszczają do wpływu wiatru czy wilgoci na dłonie podczas jazdy i pozwalają utrzymać ich odpowiednią temperaturę, nie dopuszczając do skutków ich wychłodzenia.

Mufki i ocieplacze na ręce przydatne przy trudnych warunkach pogodowych

Podczas jazdy motocyklem, dłonie motocyklisty są narażone na wiele czynników. Tylko jednym z nich jest uderzenie i uszkodzenie mechaniczne, kojarzone najczęściej z jazdą w terenie. Nawet podczas typowej jazdy w mieście, dłonie będą natomiast narażone choćby na deszcz i wiatr, czego skutki są odczuwalne dopiero po dłuższym czasie. Aby zapobiec groźnym konsekwencjom dla palców motocyklisty, sposobem na ich ochronę jest wyposażenie kierownicy w specjalne nakładki, tak zwane osłony rąk mufki.

Już proste mufki motocyklowe wyraźnie pomagają dłoniom

Najprostsze mufki osłony rąk chronią kierowcę przed czynnikami zewnętrznymi dzięki szczelnej konstrukcji i wodoodpornym materiałom. Są one popularne szczególnie jako mufki do skutera, wykorzystywane przy niskich temperaturach do jazdy miejskiej. Ich odmianą stosowaną w zimowych wypadach w teren są mufki osłony rąk ocieplane i ocieplacze na ręce, które nie dopuszczają do zmarznięcia tych części ciała podczas jazdy nawet w bardzo niskich temperaturach. Mufki motocyklowe są przydatne także ze względu na możliwość zastosowania cieńszych rękawic motocyklowych, a dzięki temu lepszego wyczucia zachowania motocykla czy quada.

Mufki motocyklowe uniwersalne, ale nie do końca

Choć mufki motocyklowe są elementami względnie uniwersalnymi, warto sprawdzić ich ułożenie na danym jednośladzie. Odpowiednio dobrane mufki do skutera, motocykla czy quada nie utrudniają kierowania pojazdem i użycia gazu, dźwigni sprzęgła czy hamulca. Mufki i ocieplacze na ręce warto też regularnie sprawdzać pod kątem uszkodzeń. Szczególnie w przypadku użycia cienkich rękawic motocyklowych, uszkodzone mufki motocyklowe grożą szybkim wychłodzeniem i innymi niebezpiecznymi konsekwencjami dla dłoni.

Wysokiej jakości mufki do skutera, motocykla i quada w Gmoto.pl

U nas znajdziesz osłony rąk mufki cenionych producentów akcesoriów motocyklowych. Oferujemy proste osłony rąk do ochrony dłoni przed wilgocią i wiatrem, jak i ocieplacze na ręce do wykorzystania przy niskich temperaturach. Cechy i parametry osłony znajdziesz klikając na produkt.