Menu

Nadwozie motocykla - części

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 118774
Guma kopnika

4,99 zł

Guma kopnika

   (188)
Lusterko z obejmą M8

12,99 zł

Lusterko z obejmą M8

   (162)
Linka gazu WSK 125

5,99 zł

Linka gazu WSK 125

   (49)
Obsada linki gazu

3,99 zł

Obsada linki gazu

   (81)
Linka sprzęgła WSK 125

7,99 zł

Linka sprzęgła WSK 125

   (49)
Linka licznika WSK 125 175

19,99 zł

Linka licznika WSK 125 175

   (35)
Guma podnóżka Simson NT

5,80 zł

Guma podnóżka Simson NT

   (30)
Pasek akumulatora z klamrą

17,99 zł

Pasek akumulatora z klamrą

   (56)
Chlapacz błotnika Romet

10,78 zł

Chlapacz błotnika Romet

   (61)
Guma cylindra Simson

5,49 zł

Guma cylindra Simson

   (5)
Linka gazu Romet

5,50 zł

Linka gazu Romet

   (38)

Przeglądaj według producenta

Nadwozie motocykla - części do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Części nadwozia do motocykli chronią mechanizmy i urozmaicają wygląd

Części nadwozia do motocykli to szeroka grupa elementów motocykla widocznych z zewnątrz. Części nadwozia do motocykli mogą pełnić funkcję związane z ochroną przed zabrudzeniem, aerodynamiką, bezpieczeństwem lub też wyglądem jednośladu i jego użytkownika, często łącząc kilka z tych funkcji. Uszkodzone nadwozie motocyklowe może wyraźnie pogorszyć komfort czy bezpieczeństwo jazdy i narazić mechanizmy motocykla na poważne uszkodzenia.

Nadwozie motocyklowe złożone z rozmaitych elementów

Jako nadwozie motocykla można by traktować jedynie elementy zewnętrzne pokrywające mechanizmy jednośladu. Konstrukcja typowego jednośladu sprawia, że nadwozie do motocykla to w praktyce także zewnętrzne elementy wielu mechanizmów, a nawet całe mechanizmy wyraźnie wychodzące poza przestrzeń ramy czy korpusu jednośladu.

Nadwozie motocykla to elementy ważnych mechanizmów

W kategorii części nadwozia do motocykli znajdziemy więc, na przykład, [cat:4039]dźwignie zmiany biegów czy kierownice i jej części. W przypadku tych części nadwozia do motocykla, kluczowe znaczenie ma funkcja, jaką dany element pełni w układzie czy mechanizmie. Ich wygląd, choć nierzadko znaczący, powinien być brany pod uwagę dopiero po wyborze elementów spełniających daną funkcję. Elementy nadwozia wybierane głównie w oparciu o wygląd mogą przynieść fatalne skutki dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy motocyklisty oraz narazić dany mechanizm na szybkie zużycie lub uszkodzenie.

Urozmaicenie nadwozia do motocykla jest tu bardzo ograniczone

Nadwozie motocykla jest dostępne najczęściej jako zamienniki o tych samych właściwościach, albo też elementy nadwozia wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów. Urozmaicenie wyglądu ma miejsce najczęściej przez zmianę kolorystyki czy wzorów danego elementu, rzadziej kształtu, o ile ten nie wpływa na właściwości praktyczne.

Typowe nadwozie do motocykla, czyli wygląd i funkcje praktyczne

Nadwozie motocyklowe to jednak także elementy, których wygląd ma wyraźne znaczenie. Przykładem są tu lusterka motocyklowe. Teoretycznie, także i tu nadwozie do motocykla powinno być budowane przede wszystkim w oparciu o funkcje danego elementu. W praktyce nie da się pominąć ich wpływu na wygląd maszyny. Wielu producentów zauważyło tą kwestię, dlatego wiele takich części nadwozia do motocykli łączy dziś urozmaicony wygląd z zachowaniem ważnych funkcji praktycznych.

Elementy najszerzej urozmaicające nadwozie motocyklowe

W końcu, nadwozie motocyklowe to elementy, których główną cechą jest wpływ na wygląd jednośladu. Tu można najdalej wyjść w stronę własnych preferencji, bez obawy, że dany element nadwozia do motocykli zaburzy pracę lub funkcję tej czy innej części maszyny. Mniejsze lub większe, takie elementy pozwalają wyraźnie urozmaicić nadwozie motocykla i nadać mu indywidualny, wyróżniający się styl.

Bez względu na element, nadwozie motocykla wymaga jakości

Bez względu na typ elementu nadwozia do motocykla, warto postawić na produkt wysokiej jakości. W przypadku prostych naklejek, da to ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i brak potrzeby szybkiej wymiany części. W przypadku elementów o funkcji praktycznej, zmniejszy to ryzyko uszkodzenia układu czy mechanizmu związanego z daną częścią, a przez to niezbędnych napraw.

Rozmaite elementy nadwozia do motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości części nadwozia do motocykli wielu marek. Oferujemy standardowe i dodatkowe elementy składające się na nadwozie do motocykla, także te modyfikujące wygląd maszyny. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.