check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Nadwozie motocykla - części

Co można zyskać przy zastosowaniu niestandardowych elementów nadwozia?

Elementy nadwozia motocykla są prostym sposobem na dostosowanie swojego pojazdu do własnych potrzeb. I nie chodzi tu tylko o indywidualny styl. Dzięki rozmaitym elementom możesz poprawić komfort i bezpieczeństwo preferowanej przez ciebie jazdy w określonych warunkach. 

Wzmocnienie ochrony mechanizmu w szczególnych sytuacjach

Nietypowe elementy nadwozia mogą zwiększyć ochronę danego mechanizmu w szczególnych sytuacjach. Niestandardowe, wzmocnione osłony, a nawet całe zbiorniki, koła czy lusterka skutecznie stawią czoło czynnikom niespotykanym przy typowej jeździe motocyklem. Te elementy sprawdzą się na torze czy w terenie, a nie zawsze wpłyną na styl jednośladu.

Dodatki do motocykla rozszerzają zastosowanie pojazdu

Kolejną grupą są dodatki, które poprawią ci komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki dodatkowym crash-padom czy handbarom zabezpieczysz motocykl przed skutkami upadku. Podobny efekt dadzą ci gmole czy praktyczne bagażniki. W ich przypadku, możesz zresztą połączyć dodatkowe funkcje z wpływem na styl pojazdu.

Elementy nadwozia dla podkreślenia stylu

Nie da się jednak ukryć, że wielu użytkowników modyfikuje wykorzystuje elementy nadwozia motocykla by urozmaicić jego kształty i styl. Na rynku znajdziesz więc nietypowe lusterka, uchwyty czy nawet plastiki, które wyróżnią twój jednoślad czy quad spośród podobnych bez wpływu na bezpieczeństwo i komfort jazdy. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze elementów nadwozia?

Pośród elementów nadwozia znajdziesz te przygotowane ściśle pod dany model jednośladu, jak i względnie uniwersalne. Jak wybrać element nadwozia do swojego motocykla? Warto tu kierować się kilkoma wskazówkami:

Pamiętaj po co zmieniasz dany element

Chcesz poprawić wygląd motocykla? A może chodzi ci o poprawę jazdy w ciężkich warunkach? Niewiele części nadwozia połączy te dwie kwestie. Zwróć uwagę na ich jakość i materiały, by te zapewniły ci odpowiednią ochronę na dłuższy czas.

Dobierz elementy według określonych wymiarów i parametrów

Wiele elementów nadwozia jest przygotowanych pod konkretne motocykle. Nie jest to jednak norma. Przed wyborem przygotuj wymiary i inne ważne parametry elementu, który chcesz wymienić. Ważne jest zwłaszcza jego mocowanie, by nowa część utrzymała swoją pozycję względem motocykla nawet podczas agresywnej jazdy.

Uważaj na normy prawne dotyczące elementów nadwozia

To zaskakujące, jak wiele części nadwozia pojazdów ma swoje ograniczenia prawne. Nietypowe elementy nadwozia mogą cię niemile zaskoczyć podczas kontroli na drodze lub w warsztacie. Przy wyborze zwróć więc uwagę, czy dany produkt jest homologowany do jazdy po drogach publicznych i spełnia wymagane tam normy.

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 109909
Guma stopki kierowcy Romet WSK - 55222
Zaczep linki sprzęgła hamulca - 76476
Guma kopnika - 56693

4,99 zł

Guma kopnika - 56693

stars    (196)
Nit tabliczki znamionowej 1 szt.
Guma teleskopu amortyzatora Romet - 56691
Guma lewarka zmiany biegów Romet - 55224
Blaszka do montażu owiewek plastików - 80991
Śruba zębatki tył Romet - 55931
Miska - miseczka wahacza WSK 125 175 - 136004
Guma - odbój kanapy siedzenia WSK 125 175 - 91140
Lusterko z obejmą M8 - 73326
Zapinka pokrowca siedzenia - 107628
Linka gazu WSK 125 - 55241

6,99 zł

Linka gazu WSK 125 - 55241

stars    (49)
Obsada linki gazu - 55261

4,99 zł

Obsada linki gazu - 55261

stars    (82)
Regulacja linki hamulca - sprzęgła M8 31 mm - 55262
Linka sprzęgła WSK 125 - 55402
Guma stopki kierowcy Romet WSK delux - 91252
Linka hamulca przód WSK 125 175

19,00 zł

Linka hamulca przód WSK 125 175

stars    (34)
Linka licznika WSK 125 175

25,00 zł

Linka licznika WSK 125 175

stars    (36)
Linka licznika Romet Ogar 200 205
Guma lewarka zmiany biegów MZ Simson - 62224
Linka hamulca przód Romet Ogar 200 205
Guma podnóżka Simson NT - 62006
Nakrętka pokrywy schowka czarna - 91142
Pasek akumulatora z klamrą - 81606
Linka sprzęgła Romet Ogar 200 - 55839
Sworzeń podnóżka pasażera - 122891
Guma podnóżka pasażera Romet WSK delux - 91251
Szprycha + nypel 18 cali WSK 125 B3 175 - 97393
Sprężyna stojaka - podstawy centralnej - 58221
Chlapacz błotnika Romet - 58540

10,78 zł

Chlapacz błotnika Romet - 58540

stars    (65)
Przelotka linki licznika WSK 125 175
Guma kierownicy prawa Romet - 56689
Zaczep linki sprzęgła hamulca II typ - 55859
Końcówka awaryjna linki 8 mm - 88534
Śruba pokrywy skrzynki narzędziowej Romet - 55929
Guma stopek kierowcy otwór 19 mm - 84125
Guma cylindra Simson

5,49 zł

Guma cylindra Simson

stars    (5)
Przelotka linki hamulca WSK 125 175 - 90997
Guma kierownicy lewa Romet - 56688
Osłona łańcucha Simson S51 1szt
Sprężyna stojaka WSK 125 B3 jednoramówka - 119097
Linka licznika Simson S51 / Enduro - 62046
Zabezpieczenie zębatki tył Romet - 55981

Przeglądaj według producenta

Nadwozie motocykla - części do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Elementy nadwozia motocykla łączą styl z potrzebami

Części nadwozia do motocykli to szeroka gama elementów pojazdu widocznych z zewnątrz. Wiele z nich łączy funkcję praktyczną z wpływem na styl pojazdu, bezpieczeństwem jazdy czy ochroną przed zabrudzeniem. Ze względu na stylistykę, sporo produktów znajdziesz w wersji nietypowego zamiennika modyfikującego wygląd pojazdu.

Co można znaleźć wśród części do nadwozia motocykla?

W otwartych motocyklach, pojazdach ATV, skuterach wodnych czy śnieżnych, elementy nadwozia są zwykle związane z konkretnym mechanizmem. Dużo mniej części nadwozia obejmuje tu większą grupę elementów pojazdu. Te znajdziesz głównie w rozbudowanych motocyklach turystycznych. Jednoślady klasyczne czy w stylu naked-bike z zasady ograniczają ilość elementów nadwozia do minimum. Nawet w nich znajdziesz jednak sporo części do nadwozia, gdyż i one wymagają rozmaitych elementów ochronnych.

Czym są osłony nadwozia motocykla?

Pierwszą grupą części nadwozi do motocykli są osłony. Metalowe lub plastikowe, rozmaite osłony chronią daną część, a więc amortyzator i całe koło, łańcuch, a niekiedy także kierowcę przed zabrudzeniem i uderzeniem przedmiotów z zewnątrz podczas jazdy. Niekiedy duże i wyraźnie widoczne, mają one spory wpływ na wygląd pojazdu, a także na osiągi.

Osłony do motocykli sportowych

W przypadku osłon, aerodynamika ma największe znaczenie właśnie w jednośladach sportowych. To tu osłony i elementy plastikowe są zbudowane tak, by chronić mechanizm, a przy tym nie tworzyć dodatkowego oporu podczas szybkiej jazdy. Obok kształtu, ważną cechą jest też niska masa elementów, by i tu ich wpływ na osiągi był jak najmniejszy.

Osłony do motocykli klasycznych

W klasycznych jednośladach, dużą rolę odgrywa ich styl. Elementy ochronne są przez to wytwarzane tak, by łączyć cechy praktyczne z wyglądem danego modelu. Styl góruje tu nad aerodynamiką i masą, wciąż jednak kluczowe znaczenie ma funkcja danej osłony.

Osłony do skuterów i motocykli turystycznych

Pomiędzy jednośladami sportowymi i klasycznymi stoją te przeznaczone do krótszych i dłuższych podróży. Ważnym czynnikiem jest tu wygoda kierowcy i pasażera, dla której poświęca się część stylu i osiągów. Osłony są tu często najbardziej rozbudowane i największe, co pozwala poruszać się po mieście i na trasie z niezrównanym komfortem.

Elementy nadwozia podstawą dla pojazdu

Obok typowych osłon i elementów plastikowych, elementy nadwozia motocykla mogą też pełnić inną, konkretną rolę. Najbardziej dobitnym przykładem są tu rama i kierownica motocykla, a więc fundamenty konstrukcji pojazdu. Zależnie od stylu danego jednośladu, ramy czy kierownice mogą wyraźnie różnić się kształtem, jednak w każdym przypadku, ich podstawą jest wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Podobnie jak osłony, duże elementy do konkretnych zadań wpływają na styl

Kolejną grupą elementów są duże części nadwozia o konkretnym zastosowaniu. W ich przypadku nie da się pominąć wpływu na masę, aerodynamikę czy styl pojazdu, a jednocześnie trzeba zachować ich funkcję. Kanapy, bagażniki, zbiorniki paliwa, lusterka czy lampy są więc budowane z myślą o konkretnym stylu jednośladu, ale i zachowaniem co najmniej wymaganych przez prawo cech i parametrów danej części.

Elementy nadwozia do konkretnych zadań

Kolejną grupą elementów nadwozia są te przeznaczone do konkretnych zadań. Dźwignie i pedały, manetki i przełączniki czy podnóżki i stopki nie wyróżniają się tak bardzo, jak osłony, jednak mogą urozmaicić pojazd ciekawym akcentem. Znów jednak nie należy zapominać o ich funkcji praktycznej, inaczej mogą wyraźnie utrudnić prowadzenie pojazdu i negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy.

Rozmaite elementy nadwozia do motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz części nadwozia do motocykli wielu marek. Oferujemy standardowe i dodatkowe elementy wysokiej jakości, także te modyfikujące wygląd maszyny. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.