Menu

Nakładki i poszerzenia

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 343

Nakładki i poszerzenia do Najpopularniejszych motocykli

Nakładki i poszerzenia pomocne dla stopki bocznej w grząskim terenie

Nakładki i poszerzenia to elementy, dzięki którym można powiększyć powierzchnię podstawy stopki bocznej motocykla. Efektem tego jest większa stabilność motocykla, co przydaje się szczególnie podczas postoju w terenie.

Nakładki i poszerzenia zwiększają powierzchnię podstawy stopki bocznej

W przypadku typowej, asfaltowej lub betonowej drogi, standardowa powierzchnia podstawy stopki bocznej zupełnie wystarcza do stabilnego pozostawienia motocykla na postoju. Problem zaczyna się, gdy z drogi głównej zjeżdżamy w teren, gdzie stabilność podłoża staje się luksusem.

Aby w takim miejscu pozostawić motocykl stabilnie na nóżce bocznej, przydatne jest powiększenie powierzchni podstawy stopki. Służą do tego specjalne nakładki i poszerzenia montowane do podstawy stopki. Dzięki nim, powierzchnia podpory staje się nawet kilkakrotnie większa, co daje efekt mniejszej siły nacisku na pojedynczy punkt podpory.

Przy wykorzystaniu nakładki krytycznie ważne są dwie związane ze sobą kwestie: dobór i montaż. Aby uzyskać pożądany efekt, nakładka musi być dokładnie połączona z podstawą stopki bocznej. W przeciwnym wypadku, luźne połączenie może nawet doprowadzić do osunięcia się motocykla. W efekcie, nakładka podpory bocznej jest zwykle przygotowana pod konkretny model motocykla i związaną z nim stopkę.

Nakładki i poszerzenia podpory bocznej do wielu modeli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz nakładki i poszerzenia stopki bocznej do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości nakładki renomowanych producentów, dokładnie dopasowane do stopek danych motocykli. Cechy i parametry danej nakładki są dostępne po kliknięciu na produkt.