Menu

Nakrętki główki ramy motocyklowej

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 128

Nakrętka sztycy - półki widelca WSK 125 175

46,42 zł

Nakrętka sztycy - półki widelca WSK 125 175

            (1)

Podkładka sztycy Romet Motorynka

9,99 zł

Podkładka sztycy Romet Motorynka

            (1)

Nakrętki główki ramy motocyklowej do Najpopularniejszych motocykli

Nakrętki główki ramy motocyklowej łączą praktyczność z wyglądem

Nakrętki główki ramy motocyklowej to ważny element przedniego zawieszenia motocykli. Nakrętka główki ramy pozwala regulować docisk łożyska na główce ramy, eliminując możliwy tam luz lub chroniąc łożysko przed zniszczeniem. Niechronione i przez to narażone na uszkodzenia, nakrętki główki ramy motocyklowej są często wymieniane dopiero wskutek ich zewnętrznego zniszczenia, szczególnie gdy są widocznym i urozmaicającym wygląd elementem motocykla.

Jakie zadania pełni nakrętka główki ramy motocyklowej?

Jednymi z najważniejszych elementów związanymi z poprawnym ruchem przedniego zawieszenia motocykli są łożyska główki ramy. Odpowiednio dobrane i precyzyjnie zamontowane łożyska główki ramy pozwalają swobodnie i precyzyjnie zmieniać kierunek jazdy motocyklem. Precyzyjny montaż łożyska jest przy tym zależy między innymi od siły docisku łożyska, którą reguluje się poprzez dokręcenie nakrętki główki ramy.

Poziom dokręcenia jest ściśle związany z łożyskami. Błędna jest tu zarówno zbyt słaba siła dokręcenia, jak i zbyt duża. W pierwszym przypadku efektem będą luzy i trudności ze sprawnym sterowaniem motocyklem, natomiast w drugim dojdzie do uszkodzenia elementów ruchomych łożyska, kulek bądź rolek, i w praktyce jego zniszczeniem.

W wielu motocyklach, położenie nakrętki główki ramy skutkuje narażeniem jej na uszkodzenia i czynniki przyśpieszające zużycie. Z tego powodu należy regularnie sprawdzać stan nakrętki i poziom docisku, nie tylko ze względu na wpływ nakrętki na wygląd tej części maszyny. Nierzadko zewnętrzne uszkodzenie nakrętki główki ramy motocykla to tylko część uszkodzeń, które w krótkim czasie mogą wpłynąć na przednie zawieszenie motocykli.

Urozmaicone nakrętki główki ramy motocyklowej w Gmoto.pl

U nas znajdziesz nakrętki główki ramy do różnych modeli motocykli. Oferujemy nakrętki renomowanych producentów, między innymi Pro-Bolt, standardowe oraz urozmaicone kształtem i kolorystyką. Cechy i parametry danej nakrętki są dostępne po kliknięciu na produkt.