Menu

Napędy motocyklowe - części

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 39861
Napinacz łańcucha Romet

6,99 zł

Napinacz łańcucha Romet

   (47)
Pasek napędowy 669 18 30

19,99 zł

Pasek napędowy 669 18 30

   (20)
Zapinka łańcucha 420H

8,28 zł

Zapinka łańcucha 420H

   (27)
Zębatka tył Simson S51

94,99 zł

Zębatka tył Simson S51

   (1)
Zębatka przednia 428

9,99 zł

Zębatka przednia 428

   (140)
Guma zębatki tył

14,99 zł

Guma zębatki tył

   (30)
Łożysko SKF 6204 C3

23,32 zł

Łożysko SKF 6204 C3

   (4)
Zębatka przód Jawa 50

18,00 zł

Zębatka przód Jawa 50

   (61)

Przeglądaj według producenta

Napędy motocyklowe - części do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Połączone w napędy motocyklowe części tak różne, jak same motocykle

Układ napędowy i przeniesienia napędu motocykla to szeroka grupa elementów przenosząca moc i moment obrotowy z silnika na tylne koło lub koła napędowe. Podobnie jak sam układ napędowy części układu w motocyklu, quadzie czy pojeździe ATV mogą wyraźnie różnić się w zależności od danego pojazdu. Ogromną większość z nich łączy potrzeba odpowiedniej jakości i wytrzymałości, by skutecznie oprzeć się dużym siłom i zachować swój kształt i właściwości.

Czym wyróżniają się złożone w łańcuchowy napęd motocyklowy części układu?

Choć układ napędowy i przeniesienia napędu motocykla zaczyna się już na poziomie silnika i skrzyni biegów, złożoność tych konstrukcji wymusza wydzielenie ich z tej gamy części. W efekcie, składające się na napędy motocyklowe części są elementami łączącymi skrzynię biegów i sprzęgło z kołem. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są tu zębatki łączone łańcuchem napędowym.

Złożone w układ napędowy części łączą prostotę konstrukcji i niską masę z zadziwiająco dużą wytrzymałością. Z tych powodów, napędy motocyklowe złożone z łańcucha i zębatek są obecne w wielu typach jednośladów, od niewielkich skuterów, po wyczynowe motocykle wyścigowe i terenowe.

Układ napędowy części pojazdów stosuje alternatywne rozwiązania

Mimo szeregu zalet łańcucha i zębatki, układy napędowe części motocykli i pojazdów czterokołowych nierzadko wykorzystują także inne rozwiązania. Napęd pasowy, choć mniej wytrzymały od łańcuchowego, nie wymaga regularnych korekt naciągu czy smarowania. Jeszcze bardziej nietypowy jest napęd motocyklowy części dużych i ciężkich jednośladów.

Tak zwany wał kardana przenosi dużą moc i jest praktycznie bezobsługowy, a stosunkowo duża masa nie wpływa aż tak na osiągi motocykla. Z jeszcze innymi napędami możemy mieć do czynienia, gdy chodzi o układ napędowy części pojazdów czterokołowych. Tu konstrukcja pojazdu pozwala, a w niektórych miejscach wręcz wymusza zastosowanie elementów niemożliwych do umieszczenia w motocyklach.

Zestawy napędowe to nie tylko elementy bezpośrednio przenoszące moc

Połączone w napęd motocyklowy części to jednak nie tylko elementy bezpośrednio przenoszące moc na koła. W przypadku układów z łańcuchem, niezwykle ważne są prowadnice i napinacze łańcucha czy łożyska i nakrętki zębatek. Elementy te pozwalają utrzymać odpowiedni naciąg i pozycję łańcucha czy zębatki.

W niejednym przypadku, warte uwagi są też tak zwane systemy smarowania łańcucha. Układy te automatycznie uzupełniają smar do łańcucha podczas jazdy. Swoje elementy montażowe mają też wały kardana czy osie napędu, a także układy stosowane w skuterach śnieżnych i wodnych.

Połączone w napędy motocyklowe części standardowe i nietypowe

Składające się na napęd motocyklowy części można znaleźć jako standardowe zamienniki, ale też jako elementy tuningowe. Napędy motocyklowe części jednośladów można dzięki temu wyraźnie odchudzić czy wzmocnić ich odporność na czynniki związane z agresywną jazdą.

Te cechy przydają się szczególnie w rozmaitym sporcie motocyklowym, ale nie tylko. Nawet gdy chodzi o niewykorzystywane agresywnie napędy motocyklowe części dobrane do danego jednośladu mogą przedłużyć żywotność układu i zmniejszyć ryzyko uszkodzeń.

Szeroka gama części napędu motocyklowego dostępna w Gmoto.pl

U nas znajdziesz rozmaite części do napędów motocykli i pojazdów czterokołowych renomowanych producentów. Oferujemy składające się na napędy motocyklowe części takie, jak łańcuchy, zębatki, paski i wały kardana, jak również specyficzne części do pojazdów ATV, a nawet skuterów śnieżnych i wodnych. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.