Menu

Napinacze i końcówki do linek

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 153
Obsada linki gazu

3,99 zł

Obsada linki gazu

   (81)

Przeglądaj według producenta

Napinacze i końcówki do linek do Najpopularniejszych motocykli

Końcówki i napinacze do linek dla poprawnego montażu linek w motocyklu

Końcówki i napinacze do linek to elementy montażowe linek, które pozwalają na stabilne połączenie linek motocyklowych z układem wykorzystującym linki. Wykorzystując napinacze i końcówki do linek motocyklowych można w prosty sposób przygotować linkę do łączenia i dostosować jej napięcie do poziomu wymaganego przez układ. Uszkodzenie końcówki do linek czy napinacza grozi zerwaniem linki i rozłączeniem układu.

Końcówki do zakuwania linek przydatne szczególnie w starszych motocyklach

Szczególnie w starszych motocyklach, metalowe linki są elementami wielu kluczowych układów, w tym hamulcowego czy sprzęgła. W nich widać najbardziej, jak wiele znaczy poprawny montaż i napięcie linki. Pierwszą kwestią jest już samo zamocowanie linki. Można tu wykorzystać wstępnie przygotowane końcówki do linek lub samemu odpowiednio przygotować linkę.

Samodzielnie można to zrobić przy wykorzystaniu specjalnej końcówki do zakuwania linek. Przy odpowiednim zakuciu linki z pomocą dobranej końcówki do zakuwania linek, utworzona pętla w zupełności wystarczy, by przenieść ruch danej dźwigni ma związany z linką układ.

Napinacz do linki pozwala łatwo dostosować długość i napięcie linki do układu

Drugą kwestią związaną z montażem linki jest jej napięcie. W tym celu, na jednym z końców stosuje się napinacze linek. Typowy napinacz do linki to element wykorzystujący specjalne nakrętki lub śruby do linek. Obracając śrubę lub nakrętkę, napinacz do linek zmienia długość połączenia wykorzystującego linkę i w efekcie dostosowuje napięcie linki do wymagań układu.

Napinacze do linek przydatne szczególnie przy dźwigni hamulca

Napinacze do linek są ważne szczególnie w przypadku układu hamulcowego z linką. Zbyt luźna linka hamulca może nie przenieść całego ruchu dźwigni na układ, a przez to nie wymusić działania hamulców adekwatnego do wymagań kierowcy. Z drugiej strony, zbyt napięta linka może doprowadzić do zbyt silnego, gwałtownego hamowania mimo niewielkiego nacisku na dźwignię. Napinacze linek pozwalają pozbyć się tych niebezpieczeństw i dostosować napięcie linki optymalnie do pracy hamulca.

Napinacz do linek pomocny przy kontroli zużycia układu

Końcówki do linek motocyklowych z napinaczem przydają się także jako elementy przeciwdziałające zużyciu układu. Dobrze pokazuje to napinacz linki sprzęgła. Luz na lince sprzęgła przeniesie się tu na luz między tarczami sprzęgła, a to doprowadzi do ich szybszego zużycia, a nawet uszkodzenia. Napinacz linki sprzęgła pozwala wyeliminować to ryzyko i utrzymywać optymalną, wzajemną pozycję metalowych i ciernych tarcz sprzęgła.

Końcówki do zakuwania linek i napinacze do linek także wymagają kontroli

Ze względu na funkcje w układach, napięcie i stan końcówek linek warto regularnie sprawdzać, a uszkodzone elementy końcówki do linek motocyklowych jak najszybciej wymienić. Początkowo, uszkodzone końcówki czy napinacze do linek mogą skutkować jedynie luzem w układzie. Jeśli zmiana napięcia linki nie wyeliminuje tych objawów, konieczna będzie wymiana napinacza lub końcówki, a niekiedy całej linki.

Końcówki i napinacze do linek oraz końcówki do zakuwania linek w Gmoto.pl

U nas znajdziesz końcówki i napinacze do linek stosowane w wielu skuterach i motocyklach. Oferujemy rozmaite końcówki linek, w tym końcówki do zakuwania linek w wielu rozmiarach, a także różne typy napinaczy i śrub. Cechy i parametry danego elementu znajdziesz klikając na produkt.