Menu

Motocyklowe napinacze łańcuszków rozrządu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 460

Napinacz łańcucha rozrządu GY6 4T

14,00 zł

Napinacz łańcucha rozrządu GY6 4T

            (5)

Napinacz łańcucha rozrządu kpl. 4T 139FMB

19,99 zł

Napinacz łańcucha rozrządu kpl. 4T 139FMB

            (8)

Napinacz łańcucha rozrządu GY6 4T 125 150 cm3

14,99 zł

Napinacz łańcucha rozrządu GY6 4T 125 150 cm3

            (1)

Napinacz łańcucha rozrządu silnik 156FMI

32,95 zł

Napinacz łańcucha rozrządu silnik 156FMI

            (1)

Motocyklowe napinacze łańcuszków rozrządu do Najpopularniejszych motocykli

Napinacz łańcucha rozrządu dla pewności łączenia rozrządu z silnikiem

napinacze łańcuszków rozrządu

Napinacz łańcucha rozrządu to element, który zapewnia odpowiednie napięcie łańcucha wiążącego wał korbowy z rozrządem. Napinacz łańcuszka rozrządu pozwala na regulację napięcia i uniknięcie przeskoków łańcucha rozrządu. Uszkodzony napinacz łańcucha grozi brakiem koordynacji rozrządu z pracą silnika i przez to uszkodzeniem układu.

Napinacze łańcucha rozrządu niezbędne do poprawnej pracy łańcucha

Rozrząd typowego silnika motocykla spełni swoją rolę w układzie tylko, jeśli jego działanie będzie zgrane z pracą samej jednostki napędowej. W efekcie, napęd rozrządu łączy się z wałem korbowym z pomocą zębatek, łańcucha lub paska rozrządu.W przypadku łańcucha, niezbędne jest utrzymanie jego prawidłowego napięcia, stąd typowym elementem układu jest napinacz łańcucha rozrządu. Napinacz łańcuszka rozrządu nie dopuszcza do poluzowania łańcucha mimo rozciągania jego ogniw w trakcie pracy, a w efekcie do możliwości przeskoku łańcucha na zębatkach lub jego spadku.

Uszkodzony napinacz łańcuszka rozrządu grozi uszkodzeniami dla silnika

Typowym objawem luzu łańcucha rozrządu jest hałas przy jednostce napędowej. Nienapięty łańcuch rozrządu może uniemożliwić poprawną pracę silnika przez zmianę momentów otwarcia i zamknięcia zaworów, a jego spadek uszkodzić jednostkę napędową. Z tych powodów, łańcuch rozrządu należy regularnie sprawdzać pod kątem napięcia, a niespełniający swojej funkcji napinacz łańcucha rozrządu wymienić.

Napinacze łańcucha rozrządu do wielu pojazdów w Gmoto.pl

U nas znajdziesz napinacze łańcucha rozrządu do różnych modeli pojazdów z rozrządem łańcuchowym. Oferujemy wysokiej jakości napinacze, łatwe do montażu i umożliwiające prostą regulację łańcucha. Cechy i parametry danego napinacza są dostępne po kliknięciu na produkt.