Menu

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 65

Nakolanniki ocieplające na kolana Leoshi

62,16 zł

Nakolanniki ocieplające na kolana Leoshi

            (5)

Ocieplacze Kolan Modeka XXL

79,00 zł

Ocieplacze Kolan Modeka XXL

            (1)

Nakolanniki termoaktywne + ochraniacze Knox 41 Outlast

149,00 zł

Niedostępny

Nakolanniki termoaktywne + ochraniacze Knox 41 Outlast

            (1)

Ochraniacz protektor pleców Sas-Tec SC-1/15 Level 2 roz. L

105,00 zł

Niedostępny

Ochraniacz protektor pleców Sas-Tec SC-1/15 Level 2 roz. L

            (2)

Ocieplacze Kolan Modeka L/XL

79,00 zł

Niedostępny

Ocieplacze Kolan Modeka L/XL

Ochraniacze motocyklowe dla wzmocnienia ochrony ważnych części ciała

Ochraniacze motocyklowe to dodatkowe elementy odzieży przygotowane do ochrony konkretnego miejsca na ciele użytkownika motocykla. Ochraniacze na motocykl mogą wzmacniać ochronę kolan, łokci czy pleców przed uderzeniem, ale też pomagać w utrzymaniu ciepła i odpowiedniego poziomu wilgoci. Jako elementy osobne, uszkodzone ochraniacze motocyklowe można wymienić bez potrzeby wymiany całego stroju.

Ochraniacze na motocykl dla większego bezpieczeństwa podczas jazdy

Typowe ochraniacze motocyklowe kojarzą się zwykle z ochroną części ciała motocyklisty przed skutkami uderzeń. I rzeczywiście, najczęściej są to specjalnie przygotowane, wytrzymałe wkładki z pianki i tworzyw sztucznych, których zadaniem jest przejęcie siły uderzenia i niedopuszczenie do uszkodzenia nogi, ręki czy innej chronionej części ciała. Rzadziej, ochraniacze na motocykl są osobnymi elementami niezależnymi od odzieży, zakładanymi pod lub na typową kurtkę, spodnie czy kombinezon. Jednym z nowszych typów takiego elementu są osobne kamizelki wyposażone w poduszki powietrzne. Szczególnie te ostatnie muszą być odpowiednio wentylowane, by nie zaburzać standardowej wentylacji ciała motocyklisty.

Ochraniacze motocyklowe mogą też pełnić inne funkcje związane z jazdą motocyklem

Obok typowej ochrony, motocyklowe ochraniacze na kolana i nogi, klatkę piersiową, plecy, biodra czy łokcie mogą też pełnić dodatkowe funkcje lub nawet być przeznaczone tylko pod daną właściwość. Protektory i ochraniacze kolan czy łokci wpływają na poprawienie ochrony danej części ciała przed niską temperaturą i wilgocią. Elementy takie, jak nakolanniki ocieplające czy specjalne kamizelki przydają się podczas jazdy w niskiej temperaturze czy deszczu, a także przy agresywnej jeździe sportowej. Bez względu na typ, uszkodzenie ochraniacza motocyklowego kwalifikuje go do wymiany. Uszkodzone, pęknięte ochraniacze na motocykl mogą podczas wypadku nie tylko nie ochronić, ale wręcz zwiększyć obrażenia ciała. Z tego powodu, uszkodzone ochraniacze na motocykl warto wymienić na nowe.

Rozmaite ochraniacze na motocykl wysokiej jakości w Gmoto.pl

U nas znajdziesz ochraniacze motocyklowe cenionych producentów odzieży, ochraniaczy i pancerzy motocyklowych, w tym Sas Tec, Oxford i Fox. Oferujemy wysokiej jakości ochraniacze do kolan, łokci, pleców i innych części ciała motocyklistów w różnych rozmiarach. Cechy, parametry i rozmiary danego ochraniacza znajdziesz po kliknięciu na produkt.