Menu

Oleje przekładniowe półsyntetyczne

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 24

-15% Olej przekładniowy Motul Gear 300 75W90 Syntetyczny 1 L

80,82 zł

95,08 zł

Olej przekładniowy Motul Gear 300 75W90 Syntetyczny 1 L

            (3)

-15% Olej przekładniowy Motul Motylgear 75W80 Syntetyczny 1l

62,90 zł

74,00 zł

Olej przekładniowy Motul Motylgear 75W80 Syntetyczny 1l

            (1)

Półsyntetyczne oleje przekładniowe dla bardziej wysilonych skrzyń

Oleje przekładniowe półsyntetyczne to oleje do motocyklowych skrzyń biegów oparte częściowo na bazie mineralnej. Głęboka modyfikacja i szereg dodatków sprawiają, że w stosunku do standardowych olejów mineralnych, oleje semisyntetyczne są bardziej odporne na naciski i temperatury obecne podczas pracy skrzyni, a także lepiej chronią elementy układu.

Olej półsyntetyczny przekładniowy bliższy syntetykom

Tak, jak oleje silnikowe, olej przekładniowy pierwotnie powstawał w wyniku rafinacji ropy naftowej. Olej przekładniowy mineralny był przez to stosunkowo tani w produkcji, ale miał też szereg wad wynikających z zabrudzeń i niejednolitej struktury. Chcąc zbliżyć parametry oleju w stronę syntetyka przy kosztach bliższych olejom mineralnym, producenci stworzyli półsyntetyczny olej przekładniowy łączący cechy obu typów.

Czym wyróżnia się półsyntetyczny olej przekładniowy?

Bazę oleju półsyntetycznego wciąż stanowi w większości substancja mineralna. Obecność bazy i składników mineralnych sprawia, że olej półsyntetyczny przekładniowy jest budżetowym konkurentem dla produktów na bazie w pełni syntetycznej. Uzyskane wskutek odpowiedniego czyszczenia parametry, skład, a także zastosowane dodatki pozwalają jednak wykorzystać niejeden olej półsyntetyczny przekładniowy nawet w agresywnie wykorzystywanych motocyklach. Wciąż jednak, błędny dobór może szybko doprowadzić do uszkodzeń w skrzyni biegów, dlatego wybierając półsyntetyczny olej przekładniowy należy zwracać uwagę na cechy i skład konkretnego produktu.

Półsyntetyczne oleje przekładniowe cenionych marek w Gmoto.pl

U nas znajdziesz półsyntetyczne oleje przekładniowe do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości oleje półsyntetyczne przekładniowe do motocykli standardowych i jednośladów sportowych oraz wyczynowych. Cechy i parametry danego oleju przekładniowego są dostępne po kliknięciu na produkt.