Menu

Osie dźwigni zaworowych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 37

Oś dźwigni zaworowej S&S Cycle

512,93 zł

Niedostępny

Oś dźwigni zaworowej S&S Cycle

Oś dźwigni zaworowejS&S Cycle

94,99 zł

Niedostępny

Oś dźwigni zaworowejS&S Cycle

Osie dźwigni zaworowych do Najpopularniejszych motocykli

Osie dźwigni zaworowych podstawą sprawnej pracy dźwigni

Osie dźwigni zaworowych to elementy silnika wyposażonego w rozrząd z dźwigniami zaworowymi, na których oparty jest ruch tych dźwigni. Odpowiednio rozmieszczone, wysokiej jakości osie dźwigni zaworów bezpośrednio wpływają na poprawną pracę rozrządu, a ich uszkodzenie poważnie zaburza ruch zaworów i pracę silnika.

Osie dźwigni zaworów zapewniają swobodny ruch dźwigni w podstawie

Obok typowego rozrządu górnozaworowego z wałkiem rozrządu umieszczonym w głowicy, w motocyklach często można spotkać układ, w którym wałek znajduje się obok cylindra. Taki układ ułatwia połączenie go z wałem korbowym układem zębatek, zwiększa jednak masę układu i wymaga dodatkowych elementów, w tym dźwigni przenoszących ruch wałka na zawory. Aby ten ruch był przenoszony bez strat, kluczowym elementem są te, na których osadzone są dźwignie, a więc podstawy i osie dźwigni zaworowych.

Montaż i jakość wymagane przez osie dźwigni zaworów

Ze względu na układ cylindrów, osie dźwigni zaworów to najczęściej pojedyncze, niewielkie rolki dla każdej dźwigienki. Ważny jest zarówno jej montaż w podstawie i z dźwigienką, jak i brak uszkodzeń wpływających na ruch dźwigienki. Błąd lub odkształcenie osi utrudni sprawny ruch dźwigni, co wpłynie na pracę zaworów i silnika, a także może doprowadzić do uszkodzeń elementów przenoszących ruch wałka na dźwignię.

Osie dźwigni zaworowych szczególnie ważne przy mimośrodowej regulacji

Ponadto, w niektórych konstrukcjach stosuje się mimośrodową regulację dźwigienki. Regulacja uzależnia położenie dźwigienki względem zaworu od mimośrodowego obrotu osi dźwigienki i jego blokady. W tym przypadku osie dźwigni zaworów wymagają też poprawnego kąta obrotu, gdyż od niego zależy optymalna praca dźwigienki.

Wysokiej jakości osie dźwigni zaworowych osobne i w kompletach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz osie dźwigni zaworowych do różnych modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości osie dźwigni zaworowych osobne i w kompletach przygotowanych do danego silnika. Cechy i parametry osi są dostępne po kliknięciu na produkt.