Menu

Osłony kierownic

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 458

Gąbka na kierownicę Renthal SX czarny

105,00 zł

Gąbka na kierownicę Renthal SX czarny

            (1)

Gąbka na kierownicę Renthal SX biały/czerwony

105,00 zł

Gąbka na kierownicę Renthal SX biały/czerwony

            (1)

Owiewka kierownicy nielakierowana Vespa ET2 ET4

193,55 zł

Owiewka kierownicy nielakierowana Vespa ET2 ET4

            (1)

Osłony kierownic do Najpopularniejszych motocykli

Osłony kierownic dla wyglądu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa

Osłona kierownicy to niewielki, elastyczny element montowany najczęściej na kierownicy lub jej poprzeczce w motocyklach cross i enduro. Choć często urozmaicają one wygląd jednośladu, osłony kierownic motocykla są przede wszystkim elementami ochronnymi niedopuszczającymi do uderzenia motocyklisty o twardą część kierownicy.

osłona kierownicy motocykla chroni kierowcę przed konstrukcją jednośladu

Ze względu na wymaganą lekkość, motocykle enduro i cross są często pozbawione osłon i konstrukcji zabezpieczających motocyklistę przed uderzeniem w rozmaite elementy jednośladu. A to, w przypadku agresywnej jazdy terenowej, zdarza się dużo częściej, niż na drodze.

W przypadku kierownicy i jej mocowania, prostym sposobem na minimalizację skutków uderzenia jest zastosowanie niedużej gąbki. Taka, montowana na samej kierownicy lub poprzeczce zwiększającej sztywność, osłona kierownicy przyjmie na siebie uderzenie ciała kierowcy, wyraźnie zmniejszając skutki kontaktu ciała z twardym elementem kierownicy.

Osłona kierownicy lekka i odporna na czynniki typowe dla jazdy terenowej

Ze względu na położenie i funkcję, od osłony kierownicy wymaga się kilku podstawowych cech. Odpowiednia gęstość i twardość gąbki pozwoli uchronić kierującego przed uderzeniem w kierownicę, a przy tym nie uszkodzić ciała przez samą osłonę. Sama gąbka musi być odporna na rozmaite czynniki zewnętrzne, szczególnie te związane z jazdą w terenie. Dopiero przy spełnieniu tych warunków, osłonę można dobrać ze względu na jej wygląd, który wskutek położenia, wyraźnie urozmaici wygląd jednośladu.

Wytrzymałe, urozmaicone osłony kierownic motocykla w Gmoto.pl

U nas znajdziesz osłony kierownic do wielu modeli motocykli cross i enduro. Oferujemy osłony o różnych kształtach, kolorystyce i różnym typie materiału zewnętrznego. Cechy i parametry danej osłony są dostępne po kliknięciu na produkt.