Menu

Motocyklowe osłony przegubu - uniwersalne

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 113

Osłona guma przekładni kątowej ATV 110 200

24,99 zł

Osłona guma przekładni kątowej ATV 110 200

            (8)

Motocyklowe osłony przegubu - uniwersalne do Najpopularniejszych motocykli

Osłony przegubu - uniwersalne

Uniwersalne osłony przegubu to osłony, które ze względu na użyte materiały nadają się do montażu na rozmaitych przegubach. Zdolność do dostosowania się do parametrów przegubu jest tu zaletą, jednak nie zawsze przyniesie ona skutki takie, jak przegub dedykowany do danego układu.

Osłony uniwersalne stanowią niejako alternatywę dla standardowych, dobranych do danego układu osłon fabrycznych. Konstrukcja takiej osłony pozwala zamontować ją na większości przegubów, dostosowując ją do przegubu pod kątem odpowiednich średnic.

W przypadku typowej jazdy pojazdem czterokołowym, taka osłona może wystarczyć dla odpowiedniej ochrony danego przegubu. Co więcej, w przypadku takich przegubów producenci często kierują swoje prace nad jakością materiału, co pod kątem elastyczności i wytrzymałości stawia je nieraz na równi z produktami fabrycznymi.

Należy jednak pamiętać, że uniwersalna osłona nigdy do końca nie będzie odpowiadać kształtowi osłony przygotowanej specjalnie do danego przegubu. Wskutek tego zwiększa się tu ryzyko uszkodzenia lub zużycia osłony, głównie poprzez zgięcia nie do końca adekwatne do ruchów przegubu.

W naszej ofercie dostępne są osłony przegubu uniwersalne do wielu modeli motocykli. Oferujemy osłony renomowanych producentów o różnych wymiarach. Cechy i parametry danej osłony są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.