Menu

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 152

Lampa oświetlenia tablicy rejestracyjnej LED

30,47 zł

Lampa oświetlenia tablicy rejestracyjnej LED

            (3)

Lampa tył z podswietleniem tablicy LED

55,96 zł

Lampa tył z podswietleniem tablicy LED

            (1)

Lampa oświetlenia tablicy rejestracyjnej LED

27,16 zł

Lampa oświetlenia tablicy rejestracyjnej LED

            (1)

Lampa oświetlenia tablicy

22,00 zł

Lampa oświetlenia tablicy

            (1)

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej JMP

62,27 zł

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej JMP

            (1)

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej ważne nie tylko w kwestii prawa

Oświetlenie rejestracji motocykla to niewielkie lampy do podświetlania tablicy rejestracyjnej jednośladu celem łatwego odczytania tablicy przy różnych warunkach możliwych podczas jazdy. Odpowiednio dobrane i umieszczone oświetlenie tablicy rejestracyjnej motocykla jest niezbędne, by pojazd został dopuszczony do ruchu, a jego uszkodzenie lub brak może przynieść problematyczne skutki prawne.

Co wymusza zastosowanie oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Obecność tablicy rejestracyjnej w motocyklu jest jednym z podstawowych wymogów prawnych. Sama tablica i jej poprawny montaż często jednak nie wystarczy, by odczytać znajdujące się na niej dane pojazdu. W nocy lub w trudnych warunkach atmosferycznych byłoby to w praktyce niemożliwe. Z tego względu, niezbędnym dodatkiem do tablic jest oświetlenie rejestracji motocykla. Odpowiednie lampy do podświetlania tablicy rejestracyjnej pozwolą ją odczytać w każdych warunkach nawet przez osobę niedysponującą własnym źródłem światła.

Moc lampki tablicy rejestracyjnej zawarta w odpowiednich granicach

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej motocykla musi ułatwić odczytanie tablicy, co oznacza, że światło nie może być ani zbyt słabe, ani też zbyt mocne. O ile łatwo przewidzieć skutki zbyt słabej lampki tablicy rejestracyjnej, z oświetleniem tablicy łatwo też przesadzić. Widać to szczególnie, gdy chodzi o nowoczesne i często urozmaicające wygląd pojazdu oświetlenie tablicy rejestracyjnej LED. Nie tylko parametrami, ale nawet samym kształtem i przez to kierunkiem padania światła, nieodpowiednie oświetlenie tablicy rejestracyjnej LED może utrudnić odczytanie części tablicy lub nawet oślepiać osobę próbującą odczytać tablicę.

Obok parametrów lampki tablicy rejestracyjnej ważny jest też montaż

Nawet w przypadku produktów wyposażonych w standardową żarówkę C5W lub jej diodowy zamiennik, lampki tablicy rejestracyjnej wymagają odpowiedniego montażu. Pewnym ułatwieniem są tu produkty sprawdzone, homologowane, a nierzadko dedykowane do konkretnych modeli motocykli. Bez względu na typ, po montażu oświetlenie tablicy rejestracyjnej motocykla warto sprawdzić pod kątem obostrzeń prawnych. Nieodpowiednie lampy do podświetlania tablicy rejestracyjnej dadzą tu jedynie negatywny wynik badania. W przypadku nieodpowiedniej lampki LED na drodze, skutkiem będzie nie tylko mandat, ale i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i w konsekwencji brak możliwości dalszej jazdy pojazdem.

Lampki tablicy rejestracyjnej motocykla osobne i w kompletach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz lampki LED, standardowe i komplety lamp oświetlenia tablicy rejestracyjnej przygotowane do wielu modeli motocykli. Oferujemy oświetlenie rejestracji uniwersalne i dedykowane, w wersji standardowej i jako nietypowe oświetlenie tablicy rejestracyjnej LED urozmaicające wygląd tej części pojazdu. Cechy, parametry i inne informacje na temat lampy do podświetlania tablicy rejestracyjnej znajdziesz klikając na dany produkt.