Menu

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej żarówki 12V

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 12

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej żarówki 12V do Najpopularniejszych motocykli

Żarówki 12V do tablicy rejestracyjnej wymagane przez prawo

Żarówki 12v do tablicy rejestracyjnej to żarówki wykorzystywane do odpowiedniego oświetlenia tablicy rejestracyjnej montowanej w motocyklach z układem o napięciu 12V. Stosowane w nowszych i większych jednośladach, oświetlenie tablicy rejestracyjnej 12V jest wymaganym przez przepisy elementem oświetlenia motocyklowego. Zużyte lub uszkodzone żarówki tablicy rejestracyjnej mogą przynieść problemy natury prawnej na drogach, gdzie obowiązuje prawo o ruchu drogowym.

Żarówki tablicy rejestracyjnej specyficznym typem oświetlenia

W porównaniu do innych typów lamp, oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie jest tak ważne dla bezpieczeństwa użytkownika motocykla. W nowszych jednośladach, oświetlenie tablicy rejestracyjnej 12V umożliwia przede wszystkim odczytanie tablicy przez innych użytkowników ruchu lub służby kontrolujące sytuację na drodze nawet w trudnych warunkach pogodowych czy w nocy. Głównie dlatego, żarówki tablicy rejestracyjnej są wymagane przez prawo, a ich brak, zużycie lub uszkodzenie może doprowadzić do zatrzymania pojazdu lub nieprzejścia kontroli technicznej.

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej 12V to najczęściej rurki

Podobnie, jak żarówki 6V do tablicy rejestracyjnej, żarówki o dwukrotnie większym napięciu należą do najmniejszych tego typu elementów w motocyklu. Najczęściej są to niewielkie żarówki rurkowe oznaczone jako SV. Rzadziej można spotkać żarówki tablicy rejestracyjnej montowane w jednym miejscu typu BA lub W5W. Oświetlenie tablicy rejestracyjnej 12V zależy przede wszystkim od stosowanej ramki.

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej warto regularnie sprawdzać

Ze względu na wymagania prawne, stan żarówek warto regularnie sprawdzać, a w razie ich zużycia lub uszkodzenia, jak najszybciej wymienić. Obok typowych parametrów żarówki, szczególnie w przypadku rurek, ważna jest też ich długość. Żarówki 12V do tablicy rejestracyjnej nie należy też wymieniać na żarówki typu LED. Brak modyfikacji układu elektrycznego sprawi, że taka wymiana zmienia parametry generowanego światła. W efekcie, żarówki diodowe są najczęściej wykorzystywane przez, specjalnie przygotowane do tego, oświetlenie tablicy rejestracyjnej LED.

Nowoczesne oświetlenie tablicy rejestracyjnej 12V w Gmoto.pl

U nas znajdziesz żarówki 12V do tablicy rejestracyjnej cenionych producentów oświetlenia motocyklowego. Oferujemy żarówki tablicy rejestracyjnej różnego typu, przede wszystkim żarówki do tablicy rejestracyjnej rurkowe o różnej mocy i w różnych wymiarach. Cechy i parametry danej żarówki są dostępne po kliknięciu na produkt.