Menu

Pancerze i wkłady do linek

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 55

Linka Bowdena 10m/2,00 mm

28,46 zł

Linka Bowdena 10m/2,00 mm

            (1)

Pancerz

12,57 zł

Pancerz

Linka Bowdena 10m/2,50 mm

28,23 zł

Niedostępny

Linka Bowdena 10m/2,50 mm

Linka Bowdena 100m/1,50 mm

192,69 zł

Niedostępny

Linka Bowdena 100m/1,50 mm

Linka Bowdena 25m/2,50 mm

69,40 zł

Niedostępny

Linka Bowdena 25m/2,50 mm

Linka Bowdena 100m/2,00 mm

230,70 zł

Niedostępny

Linka Bowdena 100m/2,00 mm

Pancerze i wkłady do linek do Najpopularniejszych motocykli

Pancerze do linek chronią i zapewniają poprawną pracę linki

Pancerze linek to elementy łączące funkcję miejsca pracy linki z ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Odpowiednio dobrane pancerze do linek eliminują ryzyko problemów z płynnością sterowania mechanizmami łączonymi linką z elementem sterującym. Sam pancerz wymaga przy tym odpowiednich parametrów i szczelności, bez których może szybko doprowadzić do zużycia linki.

Jak ważne są funkcje pełnione przez pancerze linek?

Droga łącząca dźwignię z przypisanym jej mechanizmem zwykle nie jest linią prostą. Zastosowanie samej linki, w przypadku ruchu dźwigni skutkowałoby wygięciem linki, a nie ruchem. Po części dlatego, takim łącznikiem są najczęściej zestawy łączące linki i pancerze. W takim układzie pancerz staje się niejako tunelem ruchu linki, a ta przekazuje ruch dźwigni na mechanizm bezpośrednio i bez wygięć.

Domyślną funkcją pancerza jest natomiast ochrona linki przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki pancerzowi linki hamulcowe czy sprzęgła są dużo mniej narażone na uszkodzenie, nie tylko wskutek wilgoci czy brudu, ale też mechaniczne. Dzięki pancerzowi, wykonane ze stali nierdzewnej linki są też dużo mniej narażone na korozję.

Linki i pancerze wymagają dopasowania i kontroli elementów

Podobnie, jak zużyte linki, także i uszkodzone pancerze mogą poważnie wpłynąć na pracę ważnych układów motocykla. Tylko częściowo będzie to skutkiem uszkodzenia samego pancerza. Jego nieszczelność, niska jakość lub niedostateczne smarowanie grozi utrudnieniem ruchu linki i jej szybkim zużyciem, a nawet zerwaniem. Z tych powodów warto regularnie sprawdzać stan pancerzy linek, a uszkodzone niezwłocznie wymieniać.

Wysokiej jakości pancerze do linek wielu mechanizmów w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wytrzymałe pancerze do linek o różnych parametrach. Oferujemy mocne pancerze renomowanych producentów, przygotowane pod konkretne układy lub jako elementy łatwe do wycięcia na odpowiednią długość. Cechy i parametry pancerza linki znajdziesz po kliknięciu na produkt.