Menu

Piasty koła tylnego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 158

Tylna piasta ART

1 557,38 zł

Tylna piasta ART

Piasta koła tył

45,00 zł

Niedostępny

Piasta koła tył

Piasta tarczy hamulcowej tył

46,99 zł

Niedostępny

Piasta tarczy hamulcowej tył

Piasty koła tylnego do Najpopularniejszych motocykli

Piasty koła tylnego podstawą dla elementów umożliwiających swobodę obrotu koła

Piasty osi i koła tylnego to elementy określające ruch koła wokół osi. Dzięki osadzonym w piastach łożyskom, piasty koła tylnego pozwalają na swobodny obrót koła w określonym kierunku i przekazanie mocy z silnika bez strat. Uszkodzenie piasty koła tylnego grozi problemami z utrzymaniem kierunku jazdy i z przekazaniem napędu.

Jakie zadanie pełni piasta koła tylnego w zawieszeniu i napędzie motocykla?

W przypadku układu mocowania koła, niezwykle ważne jest jego łożyskowanie. Nieprawidłowo lub nieprofesjonalnie przeprowadzony montaż łożysk albo ich błędny dobór skutkuje problemami ze swobodną pracą koła, a przez to trudnością z przekazaniem napędu i nieprawidłową pozycją koła względem osi motocykla. Nawet najlepsze łożyska nie spełnią tu jednak swojej roli bez odpowiedniego osadzenia ich w układzie. Miejscem osadzenia łożysk jest piasta koła tylnego, która pozwala wykorzystać właściwości łożysk zgodnie z oczekiwaniami i bez szkody na elementów zawieszenia.

Ze względu na funkcję, piasta koła tylnego jest narażona na szereg sił działających na koło podczas jazdy. Ich źródłem może być powierzchnia drogi, styl jazdy czy napęd motocykla, ale też nieprawidłowa pozycja czy jakość łożysk. Źle dobrane, zamontowane lub uszkodzone łożyska sprawią, piasta koła tylnego będzie przejmować niepożądane siły i sama ulegnie uszkodzeniu, co grozi poważnymi uszkodzeniami zawieszenia i poważnym niebezpieczeństwem na drodze.

Uszkodzona piasta koła tylnego najczęściej objawia się najpierw hałasem, a potem odczuwalnym luzem na tylnym kole i drganiami. Choć pierwsze objawy mogą być skutkiem uszkodzonego łożyska, należy na nie jak najszybciej reagować i sprawdzić układ, a uszkodzoną piastę koła tylnego niezwłocznie wymienić.

Wytrzymałe piasty koła tylnego do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz piasty osi i koła tylnego do wielu modeli motocykli. Oferujemy piasty i elementy bezpośrednio związane z mocowaniem łożysk i kół. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.