Menu

Pierścienie wariatora

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 20

Pierścienie wariatora do Najpopularniejszych motocykli

Pierścień wariatora dla spowolnienia jednośladu ze skrzynią bezstopniową

Pierścienie ograniczające moc to elementy, które redukują osiągi motocykla wyposażonego w przekładnię bezstopniową. Stosowany najczęściej w skuterach, pierścień wariatora nie pozwala przekładni osiągnąć jej maksymalnego przełożenia. Pierścienie motocyklowe wariatora są stosowane najczęściej do redukcji prędkości maksymalnej pojazdu.

Pierścienie ograniczające moc proste i skuteczne

Jednym z typów skrzyń biegów stosowanych w jednośladach jest skrzynia bezstopniowa. W takiej skrzyni, przełożenie zmienia się w sposób ciągły, zbliżając lub oddalając od siebie tarcze i przeciwtarcze skrzyni czy wariatora. Sposobem na ograniczenie prędkości motocykla jest więc ograniczenie ruchu danej tarczy o konkretną odległość. Tym ograniczeniem jest pierścień wariatora.

Co przyniesie pierścień wariatora dla jednośladu?

Pierścień wariatora uniemożliwi talerzowi wariatora maksymalnie zbliżyć się do przeciwtalerza, a przez to osiągnąć maksymalny promień obrotu paska napędowego wokół osi wariatora. Przy tej samej prędkości obrotowej, mniejszy promień oznacza tu mniejszą prędkość paska, a przez to mniejszą prędkość koła napędowego.

Pierścienie motocykla należy dobrać do układu i oczekiwanych skutków

Pierścienie ograniczające moc należy dobierać ściśle do wymiarów elementów wariatora. Luz grozi tu uszkodzeniem tarcz, a w efekcie całego układu. Ważną kwestią jest też szerokość pierścienia. Zbyt wąski pierścień wariatora nie ograniczy prędkości do wymaganej na przykład prawnie, a zbyt szeroki ograniczy ją w stopniu bardziej, niż pożądanym.

Pierścienie ograniczające moc i prędkość w Gmoto.pl

U nas znajdziesz pierścienie motocyklowe do wielu modeli jednośladów. Oferujemy pierścienie ograniczające moc i prędkość o różnych szerokościach i promieniach. Cechy i parametry pierścienia są dostępne po kliknięciu na produkt.