Menu

Podwyższenia kierownic

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 958

Podwyższenie kierownicy 22 mm + 30 mm HLP

84,99 zł

Podwyższenie kierownicy 22 mm + 30 mm HLP

            (2)

Podwyższające mocowanie kierownicy 22mm czarne

71,16 zł

Podwyższające mocowanie kierownicy 22mm czarne

            (1)

Podwyższenie kierownicy 22 mm + 25 mm HLP

84,99 zł

Podwyższenie kierownicy 22 mm + 25 mm HLP

            (2)

Podwyższenia kierownic do Najpopularniejszych motocykli

Podwyższenia kierownic dostosują pozycję kierownicy do potrzeb kierowcy

Podwyższenie kierownicy to specjalne elementy montażowe, które zmieniają pozycję kierownicy motocykla względem jej podstawy. Podwyższenia kierownic pozwalają dostosować wysokość jej położenia do potrzeb kierowcy, co podwyższy bezpieczeństwo i komfort jazdy. Podwyższenie kierownicy w motocyklu przydaje się szczególnie w jednośladach enduro i cross oraz dla osób o wzroście powyżej 185 cm.

Do czego przydaje się podwyższenie kierownicy w motocyklu?

Konstrukcja typowego motocykla jest zbudowana tak, by zapewnić komfortową i bezpieczną jazdę jak najszerszej grupie użytkowników. Problem pojawia się jednak u osób o nietypowym wzroście, gdzie standardowa pozycja kierownicy staje się niekomfortowa i utrudnia sprawne operowanie jednośladem. Jednym z rozwiązań jest tu zastosowanie podwyższenia kierownic, czyli dodatkowego elementu montażowego zmieniającego jej pozycję względem podstawy

W większości jednośladów, wykorzystując podwyższenie kierownicy motocykl można dostosować do potrzeb kierowcy, zapewniając optymalną, komfortową i bezpieczną pozycję siedzącą kierującego. Szczególnym przypadkiem są jednak jednoślady enduro i cross. Tu nawet typowy użytkownik wykorzysta podwyższenie kierownicy, by lepiej kierować jednośladem podczas agresywnej jazdy terenowej. W obu przypadkach, idealną pozycję kierownicy uzyskuje się metodą prób i błędów. Wcześniej warto jednak zdemontować kierownicę i określić, jaka wysokość byłaby tu optymalna do jazdy.

Podwyższenie kierownicy ma też wymagania

Jako elementy montażowe, podwyższenia kierownic wymagają dostosowania do wymiarów danej kierownicy i precyzyjnego montażu. W ten sposób kierownica utrzyma swoją pozycję bez luzów i ryzyka utraty panowania nad jednośladem. Niezbędna jest tu też odpowiednia wytrzymałość elementów montażowych, w tym odporność na siły działające od strony kierownicy i kół motocykla.

Przy zmianie poziomu kierownicy warto też pamiętać o potrzebie korekty pozycji mechanizmów na kierownicy, w tym dźwigni. Bez takiej korekty, zmiana wysokości położenia kierownicy utrudni sprawne operowanie hamulcem czy sprzęgłem. Z podobnych przyczyn, odradza się zastosowania podwyższenia kierownic wyłącznie w celu zmiany wyglądu jednośladu. Często, skutkiem jest tu nie tylko utrudnienie w kierowaniu motocyklem, ale i szybsze zmęczenie kierowcy przy dłuższej jeździe.

Wytrzymałe podwyższenia kierownic w wielu rozmiarach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz podwyższenia kierownic przygotowane do wielu modeli motocykli. Oferujemy podwyższenia kierownicy w wielu rozmiarach, uniwersalne i przygotowane specjalnie dla konkretnego modelu jednoślady. Cechy i parametry danych podwyższeń są dostępne po kliknięciu na produkt.