Menu

Pojedyncze uszczelniacze, simeringi

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Pojedyncze uszczelniacze, simeringi do Najpopularniejszych motocykli

Uszczelniacz simering zapewnia smarowanie elementowi w ruchu obrotowym

Uszczelniacz simering to uszczelniacz przygotowany do ruchomych elementów obrotowych, na przykład wałów korbowych. Specjalna konstrukcja uszczelniacza pozwala zamknąć dany układ pomimo szybkiego ruchu obrotowego wału. Uszczelnienie simering stosuje się najczęściej w układach napędowych i przeniesienia napędu, ze względu na ilość elementów ruchomych i potrzebę zachowania szczelności układu.

Uszczelnienie simering potrzebne dla poprawnej pracy układu

Ze względu na smarowanie i chłodzenie, silnik typowego motocykla wymaga całego szeregu uszczelnień. W przypadku statycznych łączeń elementów, wystarcza do tego prosta uszczelka o odpowiednim kształcie. Gorzej, gdy jeden z elementów jest w ruchu i wychodzi poza układ, co ma miejsce w przypadku chociażby wału korbowego. Zabezpieczeniem takiego miejsca jest wówczas specjalna uszczelka utrzymująca szczelność mimo ruchu obrotowego danej części. Uszczelniacz simering składa się z uszczelniającego materiału elastycznego oraz metalowej wkładki. Zadaniem tej wkładki jest utrzymanie struktury i konstrukcji pierścienia Simmera, by utrzymać szczelność na całym obwodzie wału.

Uszkodzony uszczelniacz simering wymaga jak najszybszej wymiany

Uszczelnienie simering może różnić się rozmiarem, budową, a nawet typem zastosowanej gumy. Niezbędne jest więc określenie, jaki typ uszczelniacza jest potrzebny w danym miejscu. Nawet niewielkie błędy mogą sprawić, iż uszczelniacz nie będzie spełniał swojej roli. Uszkodzenie uszczelniacza objawia się często utratą oleju i wyraźnym dymem wydobywającym się z wydechu. Na takie objawy warto szybko reagować, gdyż nieszczelność grozi tu utratą oleju i zatarciem elementów silnika oraz dostaniem się tam brudu.

Uszczelniacz simering różnego typu i w wielu rozmiarach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz uszczelnienie simering do wałów, zębatek i innych miejsc z obrotowym elementem ruchomym. Oferujemy uszczelniacze cenionych producentów, w tym Athena, Tourmax, Stage6, RMS, MZA i Polini, osobne i w kompletach. Przy każdym uszczelniaczu znajdziesz tabele określające, do jakich modeli motocykli przeznaczony jest dany element/komplet, tak, by idealnie spełniały swoją funkcję.