Menu

Motocyklowe pokrywy pasków rozrządu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 23

Motocyklowe pokrywy pasków rozrządu do Najpopularniejszych motocykli

Zabezpieczenie pasków rozrządu

Osłona paska rozrządu niezbędna dla żywotności pasowego napędu rozrządu

Osłona paska rozrządu to element chroniący pasek rozrządu motocykla przed zabrudzeniami i uszkodzeniem. Osłona nie dopuszcza do zabrudzenia czy zawilgocenia paska i utraty jego właściwości, a przez to do przyśpieszonego zużycia czy nawet zerwania. Uszkodzenie pokrywy grozi kosztownymi uszkodzeniami układu napędu rozrządu.

Połączenie wału korbowego z wałkami rozrządu za pomocą paska klinowego nie jest częstym rozwiązaniem w motocyklach. Niektórzy producenci stosują jednak paski ze względu na mniejszy hałas i niższe koszty wymiany czy naprawy układu, niż w przypadku łańcucha czy zębatki. Wadą jest tu potrzeba częstszej wymiany paska, którego żywotność jest w dużej mierze uzależniona od ochrony przed brudem i wilgocią. To zadanie pełnią przede wszystkim specjalne osłony paska rozrządu.

Dzięki osłonom, brud i wilgoć nie dostaje się do układu i nie łączy z powierzchniami czynnymi klinów paska. W przeciwnym wypadku, efektem będzie nieodpowiednie tarcie powierzchni i kół pasowych, a w konsekwencji zaburzenie pracy napędu i samego rozrządu. Objawia się to głośnym piskiem słyszanym szczególnie przy starcie silnika i nierówną pracą silnika, a w ekstremalnych przypadkach zerwaniem paska i rozłączeniem układów. Na uszkodzenia, a szczególnie pęknięcia osłon warto więc szybko reagować, a uszkodzoną pokrywę wymienić.

Osłony paska rozrządu osobne i w kompletach w Gmoto.pl

W naszej ofercie znajdziesz osłony paska rozrządu do wielu modeli motocykli. Oferujemy osłony rozrządu osobne i w kompletach przygotowanych do danego jednośladu. Cechy i parametry osłony znajdziesz klikając na produkt.