Menu

Pompy hamulcowe kompletne

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Pompy hamulcowe kompletne do Najpopularniejszych motocykli

Kompletna pompa hamulcowa dla pewności pracy układu

Kompletne pompy hamulcowe to zestawy elementów, które kontrolują przeniesienie ruchu dźwigni hamulca na układ hamulcowy. Przygotowana przez producenta kompletna pompa hamulcowa eliminuje ryzyko niedopasowania i błędów w montażu poszczególnych elementów układu. Kompletna pompa hamulcowa motocyklowa często jest najlepszym wyborem do naprawy tej części układu.

Jak działa typowa kompletna pompa hamulcowa w układzie?

Nawet układzie hamulcowym skutera, w miejsce linki łączącej dźwignię i zaciski hamulcowe, coraz częściej stosuje się układ wykorzystujący płyn hamulcowy. Wykorzystanie płynu hamulcowego i przewodów hamulcowych daje nie tylko większą elastyczność, ale też sprawniej przekazuje siłę nacisku na tłoki zacisków hamulcowych. Co więcej, siłę działającą na klocki hamulcowe można zwiększyć stosując specjalne pompy tłokowe, które zwiększą ciśnienie płynu hamulcowego wtłaczanego do przewodów. Dzięki pompie hamulcowej, sprawny układ hamulcowy motocykla nie wymaga dużej siły nacisku na dźwignię.

Dlaczego pompa hamulcowa motocyklowa jest wymieniana w całości?

Ze względu na swoją funkcję, pompa hamulcowa to niezwykle ważny element motocykla. Nawet, gdy jest to prosta i tania pompa hamulcowa skuter czy motocykl właśnie od niej będzie uzależniał skuteczne hamowanie. Podstawą działania pompy jest szczelność, a więc dobór i dokładny montaż poszczególnych elementów składających się na pompę hamulcową. Prostota konstrukcji, jej znaczenie i niska cena sprawiają, że uszkodzona pompa hamulcowa zwykle jest wymieniana w całości.

Pompa hamulcowa motocyklowa dostępna w kilku wersjach

Kompletne pompy hamulcowe mogą mieć różną konstrukcję. Niektóre kompletne pompy hamulcowe są wyposażone w nietypowy zbiorniczek na płyn roboczy, szczególnie przy hamulcach przedniego koła. Nie jest to jednak standardem, dlatego ważny jest dobór zestawu pompy hamulcowej do danego układu. Przez elementy, z których składa się pompa hamulcowa skuter lub motocykl można też zmodyfikować pod kątem szybkości reakcji i skuteczności hamowania. Pompa hamulcowa motocyklowa wymaga wówczas jeszcze bardziej ostrożnego doboru do pojazdu. Wymiana pompy może przyśpieszyć zużycie układu hamulcowego.

Pompy hamulcowe motocyklowe do wielu modeli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz kompletne pompy hamulcowe do wielu modeli motocykli i skuterów. Oferujemy kompletne pompy hamulca do układów przednich i tylnych, standardowe i modyfikujące parametry hamowania. Cechy i parametry kompletu są dostępne po kliknięciu na produkt.