Menu

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 85

Ochraniacz pleców Held D3O Orange

229,00 zł

Ochraniacz pleców Held D3O Orange

            (2)

Protektory to elementy ochronne przygotowane do wykorzystania w rozmaitym typie odzieży. Najpopularniejsze stanowią wkład do spodni, bluz czy ochraniaczy wyposażonych w specjalne kieszenie. Niektóre protektory, dzięki specjalnym rzepom można wykorzystać nawet przy zwykłych spodniach. W każdym takim przypadku, zadaniem protektora jest przejąć i rozłożyć na większą powierzchnię się punktowego uderzenia.

Protektor może mieć jedną z dwóch form. Miękkie elastomery są elastyczne, a wymaganą twardość zyskują dopiero przy uderzeniu. Dzięki temu mogą być wykorzystywane wielokrotne. Dużo mniej popularne są protektory twarde. Zwykle są to montowane na stałe części odzieży, wykonane z twardych metali i kompozytów. Są skuteczniejszym ochraniaczem, jednak zwykle jednorazowym, przez co po mocniejszym uderzeniu niezbędna jest jego wymiana.

Jeszcze jednym typem protektora jest prosty protektor piankowy. Odradza się jednak zakup protektorów bez certyfikatu. W praktyce są to wówczas zwykłe pianki o niemal zerowej skuteczności. Certyfikowane protektory są droższe, ale bardziej skuteczne, gdyż prócz pianki posiadają warstwę dużo bardziej odporną na uderzenia.

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę protektorów motocyklowych. Oferujemy wysokiej jakości protektory różnych typów i do ochrony różnych części ciała, pleców, ramion czy kolan. Cechy i parametry danego protektora znajdziesz po kliknięciu na konkretny produkt.