Menu

Prowadnice łańcucha rozrządu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 751

Prowadnice łańcucha rozrządu GY6 4T kpl

19,00 zł

Prowadnice łańcucha rozrządu GY6 4T kpl

            (3)

Ślizg łańcucha rozrusznika komplet 139FMB 4T

11,99 zł

Ślizg łańcucha rozrusznika komplet 139FMB 4T

            (7)

Prowadnice łańcucha rozrządu do Najpopularniejszych motocykli

Prowadnice łańcucha rozrządu kierują ruchem łańcucha

prowadnice łańcucha rozrządu

Prowadnice łańcucha rozrządu to elementy, których zadaniem jest uformowanie toru poruszania się łańcucha rozrządu. Prowadnica rozrządu pomaga zapewnić łańcuchowi prawidłowy naciąg i nie dopuszcza go do kontaktu z innymi elementami układu napędowego mimo działających na łańcuch sił bezwładności.

Prowadnica rozrządu pozwala łańcuchowi ominąć elementy silnika

Potrzeba zwartej konstrukcji silnika motocykla sprawia, że łańcuch łączący wał korbowy z wałkiem rozrządu często nie może poruszać się w linii prostej między elementami, które łączy. Aby ominąć inne elementy układu napędowego, a przy tym nie narazić łańcuch rozrządu na łatwy spadek lub uszkodzenie, przy napędzie rozrządu stosuje się specjalne elementy prowadzące znane jako prowadnice łańcucha rozrządu.

Prowadnice łańcucha rozrządu wytrzymałe i niwelujące tarcie

Prowadnica rozrządu może być elementem osobnym lub montowanym jako para dwóch części: górnej i dolnej. W każdym przypadku, prowadnice łańcucha rozrządu wymagają przede wszystkim odporności na tarcia i drgania związane z ruchem łańcucha po prowadnicy. Z tego względu, prowadnica rozrządu jest wykonana z materiału pozwalającego, między innymi, na swobodny ślizg łańcucha.

Uszkodzona prowadnica rozrządu groźna dla całego silnika

Typowymi objawami uszkodzenia, niepoprawnej instalacji lub zużycia prowadnicy jest hałas i przeskoki łańcucha. Na te oznaki należy szybko reagować, inaczej uszkodzeniu w krótkim czasie ulegną inne elementy napędu rozrządu, a w konsekwencji dojdzie do uszkodzenia rozrządu i poważnych problemów z silnikiem. Uszkodzone prowadnice łańcucha rozrządu należy jak najszybciej wymienić.

Prowadnice łańcucha rozrządu osobne i w kompletach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz prowadnice łańcucha rozrządu do różnych modeli motocykli. Oferujemy prowadnice pojedyncze, osobne górne i dolne oraz w kompletach. Cechy i parametry prowadnic są dostępne po kliknięciu na produkt.