Menu

Przeciwtalerze wariatora

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 174

Tarcza zewnętrzna wariatora 4T

22,78 zł

Tarcza zewnętrzna wariatora 4T

            (4)

Tarcza wariatora Peugeot

92,75 zł

Tarcza wariatora Peugeot

            (1)

Tarcza zewnętrzna wariatora 13mm

19,99 zł

Tarcza zewnętrzna wariatora 13mm

            (1)

Tarcza zewnętrzna wariatora

22,00 zł

Tarcza zewnętrzna wariatora

            (1)

Wentylator wariatora Polini Air Speed

153,38 zł

Wentylator wariatora Polini Air Speed

            (1)

Tarcza wariatora

99,33 zł

Tarcza wariatora

            (1)

Tarcza wariatora 139 QMB 101 Octane

50,65 zł

Tarcza wariatora 139 QMB 101 Octane

            (1)

Wiatrak wariatora 101 Octane

58,99 zł

Wiatrak wariatora 101 Octane

            (1)

Przeciwtalerze wariatora do Najpopularniejszych motocykli

Przeciwtalerz wariatora niezbędnym uzupełnieniem napędu skutera

Przeciwtalerz wariatora to zewnętrzny element napędu skutera niezbędny do poprawnej pracy wariatora. Przeciwtalerz wariatora 2t czy 4t stanowi nieruchomą podstawę dla pracy wariatora i pozwala regulować położenie paska napędowego względem tarcz. Uszkodzony lub poluzowany przeciwtalerz wariatora nie pozwoli skutecznie regulować przeniesienie mocy silnika na koło skutera nawet mimo sprawnej pracy wariatora.

Przeciwtalerze wariatora to fundament regulacji pozycji paska

W typowym napędzie skuterowym wyposażonym w bezstopniową skrzynię biegów, zmiana prędkości paska napędowego odbywa się przez zmianę pozycji wariatora, a konkretnie stykającej się z paskiem stożkowej tarczy nazywanej talerzem. Ruch wariatora po osi obrotu talerza zmienia szerokość szczeliny, w której porusza się pasek, co wskutek stożkowego kształtu talerza zmienia średnicę ruchu paska i przełożenie układu. Obok ruchomego talerza wariatora, taki mechanizm wymaga jednak także nieruchomego talerza, wobec którego poruszałby się wariator. Tym właśnie jest przeciwtalerz wariatora.

Przeciwtalerz wariatora 2t i 4t nieruchomy względem osi

W przeciwieństwie do samego wariatora, osadzony na wale przeciwtalerz wariatora 4t czy 2t porusza się jedynie ruchem obrotowym. Dzięki temu, zmiana szerokości szczeliny między talerzami i pozycji paska napędowego jest uzależniona jedynie od pozycji wariatora na osi, i to on decyduje o chwilowym przełożeniu w tej części układu przeniesienia napędu.

Przeciwtalerz wariatora 4t czy 2t wymaga dokładnego montażu i braku luzów

Ze względu na funkcję w układzie, przeciwtalerz wariatora 2t czy 4t wymaga przede wszystkim odpowiedniego osadzenia na wale. Nieprawidłowa pozycja lub luzy zaburzą pracę układu nawet, gdy wariator będzie pracował zgodnie ze swoim zadaniem. Podobnie ważne jest zachowanie kształtu przeciwtalerza. Źle osadzone lub odkształcone przeciwtalerze wariatora utrudnią płynny ruch pozycji pasków względem tarcz, przyśpieszy ich zużycie, a nawet doprowadzi do uszkodzenia.

Przeciwtalerze wariatora do wielu skuterów w Gmoto.pl

U nas znajdziesz przeciwtalerze wariatora do wielu modeli skuterów. Oferujemy wysokiej jakości przeciwtalerze i związane z nimi wentylatory cenionych producentów części zamiennych do skuterów. Cechy i parametry danego przeciwtalerza są dostępne po kliknięciu na produkt.