Menu

Przewody wysokiego napięcia do motocykli

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 367

Kabel do fajki zapłonowej - przewód zapłonowy

3,99 zł

Kabel do fajki zapłonowej - przewód zapłonowy

            (49)

Przewód wysokiego napięcia 40cm Beru

7,90 zł

Przewód wysokiego napięcia 40cm Beru

            (18)

Przewód wysokiego napiecia Beru 7mm 1m

18,40 zł

Przewód wysokiego napiecia Beru 7mm 1m

            (20)

Przewód zapłonowy RMS d.7mm, 1m

66,37 zł

Przewód zapłonowy RMS d.7mm, 1m

            (1)

Przewody wysokiego napięcia do motocykli do Najpopularniejszych motocykli

Przewody wysokiego napięcia do motocykli ważnym elementem zapłonu

Przewody wysokiego napięcia do motocykli to potoczna nazwa przewodów elektrycznych motocykla przygotowanych do przepływu prądu o wysokim napięciu. Stosowane do przesyłania prądu z cewki do świecy zapłonowej, kable wysokiego napięcia określane jako przewody zapłonowe pozwalają na przepływ prądu o tak wysokich parametrach bez strat i ryzyka dla motocykla i użytkownika. Uszkodzony przewód wysokiego napięcia zaburza pracę silnika i grozi uszkodzeniem rozmaitych mechanizmów motocykla czy ciała motocyklisty.

Kable wysokiego napięcia niezbędne dla prądu przesyłanego do świecy

Do regularnego wytworzenia odpowiednio silnej iskry w świecy zapłonowej, niezbędny w urządzeniu jest prąd o napięciu dużo wyższym, niż tym wykorzystywanym do innych urządzeń elektrycznych motocykla. Do wytworzenia prądu wysokiego napięcia z prądu pochodzącego z alternatora i akumulatora służą cewki umieszczane zwykle poza silnikiem. W takim układzie, niezbędne jest połączenie cewek i świec, by prąd wysokiego napięcia przepływał bez strat i bez ryzyka uszkodzenia układu czy sąsiadujących mechanizmów. W tym celu, stosowane są tu specjalne przewody wysokiego napięcia do motocykli.

Przewód wysokiego napięcia izolowany wewnątrz i na zewnątrz

Ze względu na swoją funkcję i położenie, przewód wysokiego napięcia wymaga materiałów chroniących go przed wysoką temperaturą. Ta może być skutkiem samego prądu, jak i pracy silnika. Kabel wysokiego napięcia jest więc izolowany odpowiednimi tworzywami sztucznymi, silikonami i ich pochodnymi. Tego typu materiały w przewodach zapłonowych nie tylko izolują rdzeń przewodu od wysokiej temperatury, ale też nie przewodzą prądu. Dzięki tej izolacji prąd wysokiego napięcia przepływa do świec praktycznie bez strat, a ryzyko gwałtownego przepływu przez izolator, tak zwanego przebicia, jest minimalne.

Kabel wysokiego napięcia wyróżnia specjalny typ izolatorów

Specjalne silikony i tworzywa sztuczne to jedna z głównych cech odróżniających kabel wysokiego napięcia od typowego przewodu elektrycznego. Silikon stosowany w podstawowej wiązce kabli skutecznie chroni przed przebiciem prądu o standardowym napięciu stosowanym w danym motocyklu. W przypadku prądu wysokiego napięcia, właściwości kabla wykonanego z pomocą silikonu mogą okazać się niedostateczne i nie uchronić przed pęknięciem przewodu i przebiciem prądu.

Kable wysokiego napięcia ulegają zużyciu wskutek pracy, ale też czasu

Nawet najlepszy przewód wysokiego napięcia z czasem ulegnie też zużyciu. Z czasem materiały użyte w przewodach tracą część swoich właściwości, w tym elastyczności. Kable wysokiego napięcia należy więc regularnie sprawdzać, a zużyte wymieniać. Typowym objawem zużycia lub uszkodzenia przewodów jest gorsza praca silnika i niespalanie mieszanki. Choć standardowym wyznacznikiem momentu wymiany przewodów jest przejechany dystans, to przy niewielkim użytkowaniu motocykla, ważnym czynnikiem staje się także czas lub moment wymiany cewki zapłonowej. Przewód zapłonowy warto wymienić przy co drugiej wymianie świec, by świece zapłonowe, a szczególnie obecna tam cewka zapłonowa nie uległa szybkiemu zużyciu i wymusiła ponowną wymianę świec.

Uszkodzony przewód wysokiego napięcia groźny dla układu i użytkownika

Zużyty lub uszkodzony kabel wysokiego napięcia, a szczególnie izolator kabla jest groźny zarówno dla samego układu, jak i innych mechanizmów motocykla, a nawet użytkownika. W przypadku uszkodzenia przewodu, prąd wysokiego napięcia nie dotrze do świecy z wymaganymi tam parametrami, przez co świeca najczęściej nie wytworzy odpowiedniej iskry i nie zapali mieszanki w cylindrach w silniku. Prąd o wysokim napięciu przejdzie za to na mechanizmy przy przewodzie i doprowadzi do spalenia się ich elementów, a nawet uszkodzi ciało kierowcy, jeśli dojdzie do takiego przepływu.

Wytrzymałe przewody wysokiego napięcia do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz przewody wysokiego napięcia przeznaczone do wielu modeli motocykli. Oferujemy kable o różnych parametrach, dostosowane nie tylko do motocykli nowych, ale historycznych. Cechy i parametry przewodów są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.