Silnik - części

Filtruj
-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

W kategorii "Silnik" posiadamy 33317 produktów, które mogą być odpowiednie.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.Silnik - części motocyklowe

Silnik wraz ze skrzynią biegów i sprzęgłem stanowią główne elementy mechaniczne obecne w typowym motocyklu. Układy te są odpowiedzialne za napędzanie jednośladu, wytwarzając niezbędną moc i przekazując ją do tylnego koła. Szczególnie w nowoczesnych motocyklach, skomplikowana struktura poszczególnych mechanizmów wymaga odpowiedniej uwagi i troski, bez których mechanizmy te szybko narażą właściciela na bardzo duże wydatki.

Ze względu na niewielką przestrzeń, ściśle związane ze sobą mechanizmy silnika, skrzyni biegów i sprzęgła motocykla są najczęściej połączone w jeden, zwarty układ. Należy jednak pamiętać, że nawet mimo takiej konstrukcji są to oddzielne mechanizmy, których praca i elementy wymagają osobnego podejścia.

Sercem odpowiedzialnym za wytworzenie mocy w motocyklu jest mechanizm silnika spalinowego. Centralną jego częścią są cylindry i głowice, w których dokładnie dopasowane i uszczelnione tłoki poruszają się dzięki spalaniu mieszanki paliwa i powietrza. Te, w zależności od typu jednostki napędowej, są doprowadzane w rozmaity sposób, każdy jednak wymagający troski szczególnie o jego szczelność i jakość wykorzystywanych elementów.

Dolną część silnika stanowią natomiast elementy przenoszące moc wytwarzaną w cylindrach na dalsze układy w motocyklu. Jednocześnie też, pracujące w karterach wały korbowe stanowią podstawę dla pracy układów związanych z dostarczeniem paliwa i powietrza do cylindrów, na czele z rozrządem, oraz wielu mechanizmów przeciwdziałających pogorszeniu pracy silnika.

Do tych należy przede wszystkim układ smarowania, dzięki któremu kontakt poruszających się elementów metalowych nie powoduje szybkiego ich zużycia. Niezwykle ważne w jego przypadku jest odpowiednie uszczelnienie, którego brak szybko pozbawi silnik niezbędnego tu oleju.

Po wygenerowaniu ich przez silnik, moc i moment obrotowy muszą zostać przeniesione na koło napędowe motocykla. Nie zawsze jest to jednak konieczne, a w wielu przypadkach bezpośrednie przeniesienie tych sił nie odpowiadałoby rzeczywistym potrzebom motocyklisty.

Z tych powodów, niezbędne przy pracy silnika stają się skrzynia biegów i sprzęgło. Dzięki skrzyni biegów siły pochodzące z silnika są odpowiednio przetwarzane dla jak najefektywniejszego napędzania motocykla, natomiast sprzęgło pozwala odciąć silnik od koła napędowego w momencie, gdy motocykl tych sił nie wymaga.

W naszej ofercie dostępne są elementy związane z silnikami wielu modeli motocykli, skuterów i pojazdów ATV. Oferujemy szereg wysokiej jakości produktów umożliwiających wymianę, naprawę i zmodyfikowanie każdego z tych elementów . Ich cechy i parametry oraz lista modeli motocykli, do których pasują są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.

Silnik - części do motocykli

Silnik - części Benzer

Silnik - części Beta

Silnik - części CPI

Silnik - części Derbi

Silnik - części Generic

Silnik - części Gilera

Silnik - części Husqvarna

Silnik - części Jawa

Silnik - części Keeway

Silnik - części Kinroad

Silnik - części Malaguti

Silnik - części Motorhispania

Silnik - części Motowell

Silnik - części MZ

Silnik - części Rieju

Silnik - części Romet Arkus

Silnik - części SHL

Silnik - części Simson

Silnik - części Toros

Silnik - części Vespa

Silnik - części Zumico

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe