Menu

Sportowe filtry powietrza

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 997

Sportowe filtry powietrza do Najpopularniejszych motocykli

Sportowe filtry powietrza do wykorzystania przy ostrej jeździe na torze

Sportowe filtry powietrza to filtry powietrza przygotowane do wykorzystania przy agresywnej, wyczynowej jeździe motocyklem. Dzięki specjalnej konstrukcji, materiałom i innym cechom, filtry sportowe powietrza zapewnią silnikowi odpowiednią ilość czystego powietrza w warunkach dużego zapotrzebowania. Ze względu na przeznaczenie, sportowe filtry powietrza zwykle nie sprawdzą się podczas typowej jazdy drogowej ze względu na nieodpowiednie środowisko pracy.

Sportowy filtr powietrza przygotowany do zadań specjalnych

Standardowe filtry powietrza w układzie dolotowym są budowane w oparciu o typową eksploatację motocykla drogowego. Łącząc sprawność i zapewnienie odpowiedniego ciśnienia z wytrzymałością, takie filtry poradzą sobie nawet z okresową jazdą na wysokich obrotach. Problem pojawia się, gdy tego typu jazda staje się dla motocykla codziennością. Kluczowym staje się wówczas nie tylko przepływ powietrza przez układ dolotowy, ale też niezwykle sprawna filtracja powietrza, nawet kosztem szybszego zużycia filtra. Właśnie tymi właściwościami cechują się filtry powietrza sportowe.

Czym różni się filtr powietrza sportowy od standardowego produktu?

Czołową cechą wyróżniającą sportowy filtr powietrza jest materiał wykorzystywany we wkładzie. W miejscu wkładu o papierowej strukturze i ze stalową siatką, filtr sportowy często wykorzystuje wielowarstwowy wkład bawełniany. Dodatkowo, sportowe filtry powietrza są wspomagane specjalnymi preparatami jeszcze podnoszącymi ich przepustowość, tak zwanymi olejami do filtrów. Dzięki materiałom i nawilżaniu, nasączony specjalnym olejem filtr sportowy powietrza ma nawet kilkukrotnie większą przepustowość przy zachowaniu funkcji wychwytywaniu brudu i kurzu. W końcu, w przypadku niektórych filtrów powietrza, zmianom ulega także kształt. Sportowe filtry stożkowe także mogą wpłynąć na wzrost mocy i inne osiągi silnika.

Specjalny filtr sportowy wymaga specjalnych działań przy konserwacji

Wybierając filtr sportowy powietrza należy pamiętać o jego przeznaczeniu. Nawet tuningowy filtr powietrza sportowy przeznaczony do motocykli drogowych wymaga odpowiedniej konserwacji, w tym wykorzystania dokładnie określonych preparatów przy czyszczeniu. Czysto sportowy filtr powietrza strong> będzie natomiast wymagał modyfikacji elementów motocykla i dużo częstszego czyszczenia. W wielu przypadkach, filtr powietrza sportowy nie będzie też posiadał gwarancji producenta ze względu na wyczynowe wykorzystanie.

Filtry sportowe powietrza do różnych typów motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz sportowe filtry powietrza przygotowane do wielu modeli motocykli. Oferujemy filtry sportowe cenionych producentów, w tym specjalistycznych firm K&N czy BMC, przygotowane do motocykli drogowych i do wykorzystania w sporcie motocyklowym. Cechy i parametry filtra są dostępne po kliknięciu na produkt.