Sportowe kurtki motocyklowe

Filtruj
-
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

W kategorii "Sportowe" posiadamy 920 produktów, które mogą być odpowiednie.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.Jak na sportowo to tylko skóra. Ale czy na pewno?

W środowisku motocyklistów pokutuje przekonanie, że do sportowej jazdy nadają się tylko i wyłącznie kurtki skórzane. Czy słusznie? I tak i nie. Otóż skóra odznacza się doskonałymi właściwościami ochronnymi. Skóra kangurza i bydlęca są niezwykle odporne na rozdarcia, ścieranie i przetarcia. Poza tym zapewniają odpowiednią wentylację no i świetnie wyglądają. Poza tym niezakonserwowana i źle traktowana skóra lubi zbierać wodę, co znacząco zwiększa jej wagę i może powodować jej uszkodzenie.

Jaka skóra – bydlęca czy kangurza?

Skóra bydlęca jest doskonale znana większości motocyklistom. Są to kurtki atrakcyjne cenowo, odpowiednio wytrzymałe na uderzenia i rozdarcia, a także dzięki licznym porom, oferują efektywną wentylację. Kurtki ze skóry bydlęcej dobrze łączą się ze wstawkami z nylonu i poliestru.

Ze skóry kangurzej produkowane są znacznie droższe kurtki. Dzięki swoim właściwościom, skóra kangurza uchodzi za materiał premium. W skórze tej nie znajdziemy porów. Dzięki temu kangurza skóra jest niesamowicie wytrzymała mechanicznie, będąc jednocześnie o wiele cieńszą, a więc i lżejszą. Poza tym jest milsza w dotyku od skóry bydlęcej.

A może sportowa kurtka tekstylna?

Materiały sztuczne są bardzo wdzięczne pod względem użyteczności. Niektórzy producenci odzieży motocyklowej decydują się na produkowanie kurtek z wytrzymałej Corudury, czy bardzo mocnego materiału tekstylnego 500D. Połączone z protektorami, wzmocnionymi szwami, membranami i podpinkami, kurtki tekstylne są w stanie zagwarantować jeźdźcowi naprawdę świetne warunki i komfort – nawet podczas sportowej jazdy. Materiały sztuczne świetnie radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci i termowentylacją. Poza tym są lżejsze i nie krępują ruchów tak, jak robią to kurtki skórzane. Jeżeli więc szukasz możliwie wygodnej sportowej kurtki na co dzień, warto pomyśleć o odzieży tekstylnej.

Na co zwracać uwagę wybierając sportową kurtkę motocyklową?

Podstawowym zadaniem odzieży sportowej jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa właścicielowi. W kurtki sportowe producenci pakują największą ilość ochraniaczy, protektorów i wzmocnień mających chronić podczas szlifu. Poza tym sportowa kurtka musi bardzo dobrze radzić sobie z wentylacją i nie krępować ruchów (a przynajmniej krępować je jak najmniej).

Wybierając kurtkę do jazdy sportowej, warto zwrócić uwagę na grubość skóry (minimum to 1,2 mm), zastosowaną podszewkę oraz ewentualną podpinkę. Jeżeli zamierzamy jeździć w komplecie razem ze spodniami, dobrym pomysłem jest kupno kurtki, która umożliwia połączenie ze spodniami przez zamek 360 o. Komfort codziennej eksploatacji zapewni odpowiednio duża ilość kieszeni wewnętrznych i zewnętrznych.ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe