Menu

Motocyklowe sprężyny amortyzatorów - tył

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 911

Sprężyna amortyzatora tylnego YSS MX 60N

425,14 zł

Sprężyna amortyzatora tylnego YSS MX 60N

            (1)

Motocyklowe sprężyny amortyzatorów - tył do Najpopularniejszych motocykli

Tylne sprężyny amortyzatorów motocyklowych

Sprężyny tylnych amortyzatorów to jeden z kluczowych elementów tylnego zawieszenia motocykla. Jej sprawność jest uzależniona nie tylko od samej masy maszyny i pokonywanego terenu, ale w dużej mierze także od wagi użytkownika motocykla. Z tego względu ich regulacja, a w niektórych przypadkach także wymiana staje się wręcz niezbędna dla komfortowej i bezpiecznej jazdy motocyklem.

Główną funkcją sprężyny tylnego zawieszenia jest przywracanie tylnemu kołu pierwotnej pozycji względem ramy. Z tego względu, najważniejszym parametrem związanym z pracą sprężyny jest jej twardość, czyli siła potrzebna do jej ściśnięcia lub rozciągnięcia o określoną odległość. Optymalna twardość zniweluje nawet duże wyboje pokonywane przez motocykl bez wpływu na kierowcę czy nacisk podczas przyśpieszenia przy jednoczesnym niedopuszczeniu do całkowitego ściśnięcia.

Standardowo, w motocyklach montowane są sprężyny, które utrzymują te właściwości w dość szerokim zakresie działających na nie mas. Często oznacza to, że w przypadku danego motocyklisty twardość jest co najwyżej zadowalająca. Jest to szczególnie widoczne w motocyklach terenowych, gdzie nawet niewielkie odstępstwo od optymalnej wagi kierowcy jest mocno odczuwalne w pracy zawieszenia.

Właśnie w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wymiana sprężyny na taką o optymalnej twardości. Często nie jest to określane nawet jako tuning maszyny, a po prostu dostosowanie jej do wymagań użytkownika. W wielu przypadkach, sprężyny oferują zresztą różne poziomu ugięcia, co pozwala skutecznie stłumić różne typy drgań.

Istotnym jest jednak, by sprężyna została odpowiednio zamontowana. W tym przypadku najlepiej jest połączyć dobór sprężyny z jej instalacją, oddając te prace w ręce profesjonalnego warsztatu. Źle zamontowana sprężyna nie tylko nie spełni swojej funkcji, ale pogorszy pracę zawieszenia, negatywnie wpływając na inne mechanizmy z nim związane.

W naszej ofercie dostępne są sprężyny tylnych amortyzatorów do różnych modeli motocykli. Oferujemy zarówno sprężyny standardowo instalowane w motocyklach, jak i szeroką gamę sprężyn o twardości i innych parametrach odpowiednich dla danej masy ciała motocyklisty. Cechy i parametry danej sprężyny są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.