check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Sprężyny zaworowe do motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 314
Sprężyny zaworowe 156 FMI kpl - 215379
Spręzyny zaworowe 4 szt

Przeglądaj według producenta

Sprężyny zaworowe do motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Sprężyny zaworowe do motocykla utrzymują odpowiednią pozycję zaworów

Sprężyny zaworowe do motocykla to elementy górnej części silnika motocykla odpowiedzialne za utrzymanie zaworów w pozycji zamkniętej. Odpowiednio napięta sprężyna zaworowa nie dopuszcza do otwarcia zaworu w momencie innym, niż wymuszonym przez rozrząd. Uszkodzone lub zużyte sprężyny do zaworów poważnie zaburzają pracę silnika.

Sprężyny zaworów niezbędne do poprawnej pracy rozrządu

Poprawna praca silnika spalinowego zależy przede wszystkim od przepływu i spalania płynów w komorze cylindra przy odpowiedniej pozycji tłoka. Elementami decydującymi o przepływie płynów są zawory sterowane przez rozrząd w głowicy silnika. Popychając zawór, krzywki wałka rozrządu otwierają dopływ powietrza lub mieszanki albo też pozwalają na wypływ spalin. Aby zawory pozostawały zamknięte w momencie, gdy nie działa na nie rozrząd, układ zaworowy jest wyposażony w specjalne sprężyny zaworów dociskające zawory do ich gniazd.

Sprężyny do zaworów odpowiednio napięte, mocne i dopasowane do układu

Aby sprężyny zaworowe do motocykla spełniły swoją funkcję, niezbędne jest ich odpowiednie napięcie. Niedostateczne napięcie sprężyny do zaworów grozi zbyt późnym domykaniem zaworu po otwarciu przez rozrząd, nie wspominając o całkowitym otwarciu zaworu wskutek uszkodzenia lub zużycia. Obok wymiarów dopasowanych dla danego układu, sprężyna zaworowa wymaga przez to odpowiednich materiałów i wysokiej jakości.

Uszkodzona sprężyna zaworowa groźna dla układu napędowego

Uszkodzona lub zużyta sprężyna zaworowa objawia się przede wszystkim pogorszoną pracą silnika. Nieszczelność komory spalania, w krótkim czasie może doprowadzić do uszkodzenia rozrządu, układu dolotowego i wydechowego. Z tego względu, na objawy uszkodzeń sprężyny zaworów warto szybko reagować, a uszkodzone sprężyny wymienić.

Wysokiej jakości sprężyny zaworowe osobne i kompletach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz sprężyny zaworowe do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości sprężyny do zaworów osobne i w kompletach z elementami montażowymi i zapewniającymi prawidłową ich pozycję. Cechy i parametry sprężyny są dostępne po kliknięciu na produkt.