Menu

Środek do czyszczenia hamulców

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 46
-5% Zmywacz do hamulców TRW Lucas 500 ml

31,34 zł

32,99 zł

Niedostępny

Zmywacz do hamulców TRW Lucas 500 ml

Brake Cleaner Motoforce

25,00 zł

Niedostępny

Brake Cleaner Motoforce

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Środek do czyszczenia hamulców przydatny dla bezpieczeństwa jazdy motocyklem

Środki do czyszczenia elementów układu hamulcowego to preparaty przygotowane do usuwania osadów i zabrudzeń z tarcz czy zacisków hamulcowych. Preparat do czyszczenia hamulców pozwala utrzymać zaciski i tarcze hamulcowe w dobrym stanie i nie dopuścić do zmniejszenia skuteczności pracy układu. Ze względu na swoje właściwości, płyn do czyszczenia hamulców jest używany także do czyszczenia innych elementów motocykla.

Dlaczego tak przydatna w układzie jest chemia do hamulców?

Elementy układu hamulcowego, a szczególnie zaciski i tarcze hamulcowe należą do tych, których zabrudzenia mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyjątkowo groźny jest tu tłusty osad na powierzchni tarcz hamulcowych i brud w układach wykorzystujących płyn hamulcowy. Ich zabrudzenie grozi wyraźnym osłabieniem pracy hamulców i tragicznymi skutkami niedostatecznego hamowania. Elementy układu hamulcowego wymagają więc regularnego czyszczenia wykorzystującego odpowiedni środek do czyszczenia hamulców. Określany jako brake cleaner zmywacz do hamulców nie tylko usuwa brud i przez to redukuje piszczenie i hałas układu, ale też odtłuszcza hamulce tarczowe i zaciski oraz usuwa z niego stare, zużyte smary czy olej. Ważną cechą jest też to, że złożony z rozpuszczalników środek do czyszczenia hamulców szybko odparowuje i przez to sam nie pogarsza właściwości hamulców.

Środek do czyszczenia hamulców można użyć także w innych układach

Standardowo, preparat do czyszczenia hamulców jest przygotowany do użycia przy materiałach typowych dla tarcz i zacisków hamulcowych motocykla. Brake cleaner można więc użyć do czyszczenia elementów wykonanych z podobnych materiałów, na przykład sprzęgła. Użyty do czyszczenia gumy czy tworzyw sztucznych, typowy preparat do czyszczenia hamulców może natomiast doprowadzić do uszkodzenia elementów. Nowoczesna chemia do hamulców, tak jak same układy hamulcowe, coraz częściej uwzględniają jednak także tworzywa sztuczne. W efekcie, nowoczesny brake cleaner czyści nie tylko powierzchnie metalowe zacisków czy tarcz hamulcowych, ale jako preparat bardziej uniwersalny, pozwoli usunąć zabrudzenia z części wykonanych z gumy czy tworzyw sztucznych.

Wysokiej jakości płyn do czyszczenia hamulców w Gmoto.pl

U nas znajdziesz zmywacz, odtłuszczacz czy spray do czyszczenia hamulców wytwarzany przez renomowanego producenta, między innymi Bel-ray, Motul czy Valvoline. Oferujemy środki do czyszczenia hamulców i innych podobnych mechanizmów typu sprzęgło. Cechy, sposób użycia i szereg innych informacji znajdziesz klikając na dany produkt.