Motocyklowe świece zapłonowe

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Świece zapłonowe do motocykla

Świeca zapłonowa to element odpowiedzialny za zapłon mieszanki paliwa i powietrza w silniku. Dzięki generowanemu przez świecę wyładowaniu, w cylindrze dochodzi do wybuchu mieszanki, która wymusza ruch tłoka. Kluczowa dla poprawnej pracy silnika, świeca wymaga regularnej kontroli i regulacji, gdyż nawet minimalne odstępstwa wyraźnie wpływają na pracę jednostki napędowej

Moc silnika motocykla jest wytwarzana w cylindrze wskutek wybuchu mieszanki paliwa i powietrza w komorze spalania. Wybuch... wprowadza w ruch tłok, który korbowodem przenosi tą moc na wał korbowy. Aby jednak do tego wybuchu doszło, w silniku benzynowym niezbędna jest obecność urządzenia zapalającego mieszankę, czyli świecy zapłonowej.

Funkcja i położenie świecy w silniku naraża ją na kontakt z wieloma destrukcyjnymi czynnikami. Pierwszym z nich jest temperatura, która w trakcie spalania zmienia się w zakresie kilku tysięcy stopni Celsjusza. Elementy świecy muszą wytrzymać nie tylko ją, ale i temperaturę samego wyładowania generowanego przez świecę, która w krytycznym momencie wynosi nawet 10 tysięcy stopni Celsjusza. W końcu, na świecę wpływa także temperatura zewnętrzna i jej zmiany.

Te ostatnie mogą negatywnie wpłynąć na izolację świecy i przez to na wytwarzany prąd. Osobnymi czynnikami wpływającymi na pracę świecy są resztki ze spalania, które mogą osadzać się na elementach świecy i utrudnić, a nawet uniemożliwić sprawne wytwarzanie kolejnych łuków elektrycznych.

Z tych powodów, bardzo ważna jest regularna kontrola świec zapłonowych, przede wszystkim odległości między elektrodami. Te sprawdza się za pomocą specjalnych szczelinomierzy. Zaniedbanie wpłynie tu zarówno na dynamikę jazdy, jak i zużycie paliwa przez silnik, a także może utrudnić jego uruchomienie. Niezbędna jest również odpowiednia ochrona elementu, który uniemożliwia przeskakiwanie prądu ze świecy na głowicę silnika, tzw. fajki.

W naszej ofercie dostępne są rozmaite wersje świec zapłonowych, przygotowane przede wszystkim przez renomowanego producenta świec, firmę NGK oraz tanie świece Iskra. Oferujemy także gamę cewko-fajek do motocykli sportowych oraz fajki i uszczelniacze otworu na świece, a także narzędzia do świec pozwalające na kontrolę i optymalną wymianę świec zapłonowych.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe