Menu

Sworznie wahacza dolnego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 81

Sworzeń wahacza dolnego

42,99 zł

Sworzeń wahacza dolnego

            (4)

Sworznie wahacza dolnego do Najpopularniejszych motocykli

Sworzeń dolnego wahacza pełni kilka funkcji w quadzie

Dolny sworzeń wahacza to element zawieszenia pojazdów czterokołowych, który łączy dolny wahacz z elementami bezpośrednio związanymi z kołami. Wykorzystywany przez wahacz sworzeń nie tylko łączy części układu, ale też tłumi drgania na tym łączeniu. Uszkodzony sworzeń dolny poważnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Dolny sworzeń wahacza osobnym elementem układu

Szczególnie przednie wahacze czterokołowca niewiele różnią się od części samochodowych. Także i tu, niezwykle ważny jest sworzeń dolny. Położony blisko koła sworzeń dolnego wahacza jest najbardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne i drgania między kołem i wahaczem, a przez to także na szybsze zużycie. Z tego powodu, dolny sworzeń wahacza jest osobnym elementem układu.

Uszkodzony sworzeń dolny naraża cały układ

Sworzeń wahacza dolnego to zwykle przegub kulowy z osłoną i zabezpieczeniem typu pierścienie Segera. Wszystko to zapewnia poprawny montaż sworznia i ochronę przed uszkodzeniem. Uszkodzone sworznie dolnego wahacza utrudniają ruch koła względem wahacza i nie tłumią drgań lub przeciwnie, doprowadzają do luzu w łączeniu. Oba objawy uszkodzenia sworznia wahacza łatwo odczuć podczas jazdy. Brak reakcji na uszkodzony sworzeń wahacza grozi nawet rozłączeniem układu i ustawieniem koła bokiem do kierunku jazdy. Częściej niż sam wahacz sworzeń należy więc okresowo sprawdzać, a na uszkodzenie sworznia wahacza jak najszybciej zareagować, szczególnie gdy konieczna będzie wymiana sworznia wahacza.

Wysokiej jakości sworznie wahacza dolnego w Gmoto.pl

U nas znajdziesz sworznie wahaczy dolnych do wielu pojazdów ATV i quadów. Oferujemy sworznie osobne i z elementami montażowymi. Cechy i parametry danego znajdziesz po kliknięciu na produkt.