Menu

Sworznie dolne korbowodu motocyklowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 146

Sworznie dolne korbowodu motocyklowego do Najpopularniejszych motocykli

Sworznie dolne korbowodu typem łączenia korbowodu z wałem korbowym

Sworznie dolne korbowodu motocyklowego to elementy, na których osadzone są korbowody przy wale korbowym. Nazywane też czopami wału korbowego, sworznie dolne korbowodu nie tylko łączą korbowód z wałem, ale łączą w jedną całość elementy motocyklowego wału korbowego. Z tego powodu niezwykle ważny jest nie tylko ich kształt na poziomie połączenia z korbowodem, ale i przy łączeniu z ramionami wału.

Sworzeń dolny korbowodu przekazuje moc generowaną w komorze spalania

Energia wypracowana w układzie napędowym przez tłok jest przenoszona na wał korbowy za pomocą korbowodu. W przypadku łączenia z tłokiem, niezbędnym elementem konstrukcyjnym staje się osobny sworzeń korbowodu. Inaczej sytuacja wygląda jednak w przypadku łączenia z wałem korbowym. Sworzeń dolny korbowodu jest tylko jedną z opcji, stosowaną przy określonej konstrukcji wału.

Sworzeń dolny w układach niewymagających dokładnego smarowania

Rozwiązanie wykorzystujące sworzeń dolny korbowodu jest wykorzystywane głównie w silnikach dwusuwowych, a więc takich, gdzie nie jest wymagane dokładne smarowanie. W takim wypadku korbowód jest konstrukcją jednolitą. Złożonym z kilku elementów staje się natomiast wał korbowy, w którym w miejscu wykorbień stosuje się właśnie sworznie dolne korbowodu.

Dokładność, jakość i montaż, czyli czego wymaga sworzeń korbowodu

Tak, jak sworzeń korbowodu przy tłoku, sworznie dolne korbowodu motocyklowego wymagają odporności na duże siły kierunkowe i odkształcenia, a także wysokie temperatury pracy układu. Równie ważne jest poprawne mocowanie sworznia. Nawet niewielki błąd może szybko doprowadzić do zniszczenia korbowodu, a w efekcie wnętrza silnika.

Rozmaite sworznie dolne korbowodu motocyklowego w Gmoto.pl

U nas znajdziesz sworznie dolne korbowodu motocyklowego do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości sworznie przygotowane według ściśle dobranych parametrów. Cechy i parametry sworznia są dostępne po kliknięciu na produkt.