Menu

Szklanki amortyzatorów motocyklowych tylnich

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 20

Szklanki amortyzatorów motocyklowych tylnich do Najpopularniejszych motocykli

Szklanki amortyzatorów to zewnętrzne elementy konstrukcji amortyzatora szklankowego, które chronią elementy amortyzatora, między innymi sprężyny, przed czynnikami zewnętrznymi. Prócz zastosowania praktycznego, szczególnie zewnętrzne szklanki miały również wkład w wygląd motocykla, przez co najczęściej są one widywane jako elementy polerowane lub chromowane.

Jednym z typów amortyzatorów stosowanych w tylnej części motocykla najczęściej w parach są amortyzatory szklankowe. Nazywano je tak ze względu na obecność szklanek, wsuwających się zewnętrznych elementów chroniących mechanizm przed czynnikami zewnętrznymi. Ochrona ruchomych elementów amortyzatora, w szczególności sprężyn oraz wsuwanych rur nośnych była ich główną, praktyczną funkcją w amortyzatorze.

Jako element zewnętrzny, szklanki pełnią też pewną funkcję stylistyczną. Z tego powodu najczęściej są one spotykane jako metalowe elementy błyszczące, polerowane lub nawet chromowane. Dotyczy to zarówno szklanek górnych, jak i dolnych, które często są jedynymi dużymi elementami chromowanymi amortyzatora.

W naszej ofercie znajdziesz szklanki amortyzatorów stosowanych w popularnych motocyklach. Oferujemy szklanki górne i dolne, a także elementy zapasowe takie, jak pierścienie. Cechy i parametry danej szklanki oraz lista modeli motocykli, do których jest przeznaczona są dostępne po kliknięciu na produkt.