Tarcze hamulcowe motocyklowe

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Tarcze hamulcowe motocyklowe

Tarcze hamulcowe to centralne elementy tarczowego układu hamulcowego motocykla. Bezpośrednio związane z kołami jednośladu stanowią dla układu hamulcowego podstawę, którą za pomocą specjalnych elementów należy doprowadzić do bezruchu. Jej zużycie, a tym bardziej uszkodzenie stanowi duże zagrożenie dla motocykla i jego pasażerów.

Dobre tarcze hamulcowe motocyklowe to podstawa hamowania

Wraz z klockami hamulcowymi, tarcza stanowi najważniejszy, trący o siebie układ części układu hamulcowego... motocykla. Odporność na skutki tarcia jest w przypadku tarczy wyjątkowo ważna, gdyż w przeciwieństwie do klocków, wymaga się od niej utrzymania swoich właściwości przez dłuższy czas użytkowania motocykla. Z tego powodu, patrząc szczególnie na zamienniki, tarcze motocyklowe musi cechować wysoka jakość, odpowiednie materiały i technologie wykorzystane do ich wytworzenia. Oprócz samego ścierania, niezwykle ważnym czynnikiem jest temperatura. Fatalną konsekwencją nagrzania tarczy wskutek tarcia może być jej wykrzywienie, gdy nagrzana tarcza zostanie nagle oblana na przykład wodą z kałuży. Takie sytuacje mają miejsce głównie właśnie w tarczach słabej jakości i wykonanych z tanich, nieodpornych materiałów.

Najbardziej dramatycznym efektem nagrzania tarczy jest jej pęknięcie, gdy między częścią trącą (roboczą) tarczy i częścią nie trącą dojdzie do dużych różnic temperatur i katastrofalnych naprężeń mechanicznych. Wyraźnym efektem uszkodzenia, w szczególności wykrzywienia tarczy jest „pulsowanie” hamulca wskutek okresowego wchodzenia wykrzywionej części tarczy pod szczęki hamulcowe. W takim wypadku, jak zresztą przy każdej oznace skrzywienia lub uszkodzenia tarczy, należy jak najszybciej skontrolować jej stan i najprawdopodobniej wymienić. Jazda z uszkodzoną tarczą grozi nie tylko spadkiem siły hamowania, ale i uszkodzeniem całego układu i utratą hamulców.

Wytrzymałe tarcze hamulcowe do motocykla w Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są motocyklowe tarcze hamulcowe do różnych modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości tarcze, standardowe i wentylowane profesjonalnie wykonane przez renomowanych producentów układów hamulcowych. Cechy i parametry tarczy oraz lista modeli, do której pasuje dana tarcza są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe