Menu

Motocyklowe tuleje dystansowe koła

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 459

Tulejka dystansowa piasty koła tył WSK 125 175

19,99 zł

Tulejka dystansowa piasty koła tył WSK 125 175

            (6)

Tulejka dystansowa osi koła tył WSK 125 175

14,99 zł

Tulejka dystansowa osi koła tył WSK 125 175

            (2)

Motocyklowe tuleje dystansowe koła do Najpopularniejszych motocykli

Tuleje dystansowe koła motocykla

Tulejki dystansowe koła to elementy umożliwiające prawidłowe zamocowanie części w piaście koła, przede wszystkim niezbędnych tam łożysk. Nazywane czasem dystansami koła, tulejki stabilizują położenie poszczególnych części koła i przez to nie dopuszczają do ich ruchu podczas jazdy motocyklem, co szczególnie w tylnym zawieszeniu ma kluczową rolę.

Choć tylne koło z zasady nie zmienia kierunku ruchu, jego związek z układem napędowym motocykla naraża je na ogromne siły. Nawet niewielkie luzy w mocowaniu piasty koła byłyby więc niezwykle groźne, nie tylko narażając sam układ na szybkie uszkodzenie, ale i motocyklistę na niebezpieczeństwa związane z utratą stabilności tylnego koła.

Z tego względu, kluczowym elementem układu jest tulejka dystansowa koła. Odpowiednio dobrana pozwoli umieścić inne ważne elementy, przede wszystkim niezbędne do swobodnego ruchu koła łożyska, dokładnie według wymaganego układu.

Ważne są tu zarówno długość tulejki, jak i jej średnice, każdy z tych parametrów wpływając na pracę układu mocowania koła. Tulejka wymaga również odpowiednio wytrzymałego materiału, gdyż działające na nią podczas jazdy siły, szczególnie przy tylnym zawieszeniu mogą szybko doprowadzić do jej zniekształcenia i przez to skutków takich, jak przy błędnie dobranej tulejce.

W naszej ofercie dostępne są tulejki dystansowe koła do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości tulejki renomowanych producentów, osobne oraz w kompletach do koła. Cechy i parametry tulejek oraz lista modeli, do których pasują są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.